Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
logo województwa podlaskiego

Czystsza woda

Poprawi się jakość wody i system odprowadzania ścieków. Zarząd Województwa Podlaskiego września przyznał na inwestycje wodno-ściekowe w siedmiu podlaskich gminach prawie 48 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Największe projekty zrealizują gminy Szczuczyn, Szumowo i Stawiski.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego gmina Szczuczyn wybuduje kanalizację sanitarną przy ulicach: Grunwaldzkiej, Granicznej, Szczuki, Sienkiewicza, Kilińskiego, Łomżyńskiej, Nadstawnej, Krzywej, Przelotowej, Sportowej. Przebuduje też sieć wodociągową przy ulicach: Kilińskiego, Przelotowej, Krzywej, Sobieskiego i Łomżyńskiej. Ponadto zmodernizuje oczyszczalnię ścieków, stację uzdatniania wody i przepompownie. Koszt tej inwestycji wynosi 19,3 mln zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 13,3 mln zł.

Jeszcze większą inwestycję przeprowadzi gmina Szumowo. Wybuduje ona oczyszczalnię ścieków o przepływie 350m3/d w Srebrnym Borku, a także kanalizację sanitarną i wodociągową obejmująca Szumowo i Srebrną. Na ten projekt przez trzy lata gmina wyda prawie 24,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne pokryje 15,6 mln zł.

Gmina Stawiski również rozbuduje i zmodernizuje oczyszczalnię ścieków. Projekt wart jest blisko 12 mln zł, z czego dotacja wyniesie 6,2 mln zł.

Jak poinformował wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, Zarząd Województwa przyznał dotację na poprawienie gospodarki wodno- ściekowej wszystkim samorządom, które o to wystąpiły. Poza Szczuczynem, Szumowem i Stawiskami są to także: Dąbrowa Białostocka, Krypno, Suchowola i Szepietowo. Wartość tych inwestycji wynosi 76,2 mln zł, natomiast dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego sięga 48 mln zł. Projekty zostały wybrane w konkursie w ramach działania 6.2 RPOWP (ochrona wody i gleb), w którym można było uzyskać dofinansowanie na inwestycje polegające na kompleksowym wsparciu gospodarki wodno-ściekowej oraz zwiększeniu dostępności do linii wodociągowych i poprawie jakości wody pitnej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę