Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Telefoniczni oszuści polują w Łomży

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

- Policjanci otrzymali przed chwilą dwa sygnały o tym, że najprawdopodobniej próbowano oszukać modyfikując metodę na „tzw. wnuczka” - podaje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży prosząc o ostrzeżenie zwłaszcza osób starszych o kolejnych „atakach” telefonicznych oszustów. Ich cele jest wyłudzenie pieniędzy.

Jak przekazuje Szlesińska w pierwszym ze zgłoszonych dziś przypadków głos w słuchawce przedstawił się jako funkcjonariusz komendy Policji i informował o tym, że konto pieniężne jest zagrożone atakiem hakerskim. Osoba do której dzwoniono rozłączyła się i nie kontynuowała rozmowy. Natomiast w drugim przypadku telefon odebrał domownik – głos w słuchawce chciał rozmawiać z babcią. I w tym przypadku nie doszło jednak do rozmowy.
- Policjanci nigdy nie rozmawiają na temat prowadzonych spraw przez telefon – podkreśla Ewelina Szlesińska prosząc o ostrzeżenie bliskich przed kontaktem telefonicznym z osobami nieznajomymi. Zwykle oszuści w jednym mieście podejmują więcej prób oszukania serniorów dzwoniąc na telefony stacjonarne. - Nigdy nie przekazujmy nikomu obcemu pieniędzy, zwłaszcza jeżeli ktoś prosi o to przez telefon – radzi policjantka.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę