Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nie dotykaj, a psy i koty trzymaj w zamknięciu lub na uwięzi

Od soboty w województwie podlaskim będzie prowadzona akcja zwalczania wścieklizny wśród lisów. Z samolotów będą zrzucane przynęty ze szczepionką w środku. Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, ale Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje, aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt, a przez okres 2 tygodni ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych.

Przynęta ze szczepionką na lisy
Przynęta ze szczepionką na lisy

Akcja zrzucania szczepionki ma zostać przeprowadzona  od 14 września do 18 września 2019 r. • Zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki, itp., z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych. Zrzucane przynęty mają kształt stożkowych krążków, koloru brunatnego, o średnicy ok. 4 cm; grubości ok. 1,5 cm, oraz zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.
Weterynarze proszą, aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt, bo te, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy. 
- Po wyłożeniu przynęt, przez okres 2 tygodni należy ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych - trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu – apeluje  Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, który podkreśla, że szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących. - Dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka – należy miejsca te dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza medycyny – zaleca  Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę