Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Nowa i bezpieczna ulica Niemcewicza

Posłowie, wicemarszałek, prezydent, miejscy radni... w piątkowe popołudnie oficjalnie otwierali wyremontowaną ulicę Juliana Ursyna Niemcewicza w Łomży. Ma 681 metrów długości, ale przebiega przez środek dużego osiedla, tuż przy największej w mieście szkole podstawowej i dwóch przedszkolach. Dzięki przebudowie za około 6 mln zł ulica jest nowa, ładna i bezpieczna.

Ulica Niemcewicza sięga od skrzyżowania z ul. Zawadzką w okolicy kościoła Krzyża Świętego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową w okolic cmentarza. Jej remont rozpoczął się niemal dokładnie rok temu. Prace, które pochłonęły ok. 6 milionów złotych, prowadziła łomżyńska firma BIK Projekt. To tzw. „schetynówka”. Miasto Łomża na jej remont otrzymało ok. 1,8 mln zł  z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas otwarcia ulicy podkreślał, że tego typu inwestycji drogowych w Łomży będzie w najbliższym czasie więcej, bo rząd przeznacza coraz więcej środków na wsparcie samorządów. 
- My jako miasto Łomża chcemy z tego skorzystać i aplikujemy o  środki zewnętrzne – mówił Chrzanowski przypominając, że na zatwierdzonych kilka dni temu przez premiera Mateusza Morawieckiego listach inwestycji dofinansowanych z nowego Funduszu Dróg Samorządowych jest 9 ulic z Łomży, a na liście rezerwowej 3 kolejne. 

Nowa ulica Niemczewicza ma równy asfalt na całej długości, nowe chodniki i ścieżkę rowerową, więcej miejsc parkingowych a także m.in. wzniesione przejścia dla pieszych przy szkole i przedszkolach i oraz specjalne barierki utrudniające wybiegnięcie dzieci z terenów szkoły wprost przed jadące ulicą samochody.
- Dzieci sprawdziły i twierdzą, że naprawdę jest bezpiecznie – mówiła Jadwiga Kirejczyk, dyrektor SP nr 10 chwaląc inwestycję i zastosowane rozwiązania.
Także wszyscy inni uczestnicy uroczystości dziękowali i chwalili wykonawców i miejskich urzędników. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę