Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

To nie była bomba, tylko.... jej atrapa

Rano przed sklepem w Konarzycach znaleziono tajemniczy przedmiot przypominający urządzenie wybuchowe. Na miejsce wezwano służby ratunkowe i policyjnych pirotechników. Zablokowano nawet przejazd drogą Łomża – Ostrów Mazowiecka. Okazało się, że tajemnicza paczka nie groźna. - Po oględzinach policyjni pirotechnicy ustalili, że nie było tam ładunku wybuchowego. Nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców – poinformowała Ewelina Szlesińska oficer prasowy Policji w Łomży przekazując, że drogą wojewódzka nr 677 samochody mogą już jeździć.

Tajemnicza paczka, czy urządzenie – według relacji osób postronnych - z rzekomo wystającymi kabelkami, została podrzucona na ogrodzony plac przy sklepie spożywczym przy ul. Szkolnej w Konarzycach. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży potwierdzała, że rano policjanci otrzymali informację, że przy sklepie znajduje się przedmiot przypominający urządzenie wybuchowe. - Na miejscu są policyjni pirotechnicy i sprawdzają to miejsce – mówiła policjantka przed godziną 9.00.
Wezwani na miejsce policjanci specjalnymi taśmami wygrodzili szeroko teren wokół sklepu. Na miejscu są także jednostki straży pożarnej.  
Sklep znajduje się bezpośrednio przy głównej ulicy miejscowości, którą prowadzi ruchliwa droga wojewódzka nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka. Ze względu na możliwe zagrożenie ruch samochodów jadący z Łomży w kierunku Ostrowi Mazowieckiej w okolicy Stacji BP był kierowany na drogę przez Zambrów. 

O godzinie 10.25 Ewelina Szlesińska oficer prasowy Policji w Łomży przekazał, że samochody ponownie mogą jechać drogą przez Konarzyce. W okolicy sklepu w Konarzycach nadal pracują policjanci, ale po oględzinach policyjni pirotechnicy ustalili, że w znalezionym przy sklepie tajemniczym urządzeniu nie było ładunku wybuchowego. - Nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców – podkreśla Szlesińska. 

Trwają ustalenia kto skonstruował i podrzucił przy sklepie przedmiot przypominający urządzenie wybuchowe. Na ten temat, na tym etapie wykonywanych czynności policjantka nie chce się wypowiadać.  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę