Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Będzie powyżej 30°C

Synoptycy z białostockiego biura prognoz meteorologicznych ostrzegają przed upałem, który dziś po południu ma objąć Ziemię Łomżyńską. Temperatura powietrza wzrośnie od 28°C do 31°C w cieniu. A jutro też gorąco, ale z opadami deszczu, a nawet burzami.

Opracowana przez synoptyków prognoza pogody na środę dla województwa podlaskiego jest wyjątkowo krótka: w dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe, temperatura maksymalna od 27°C do 30°C, wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

Już wczoraj dyżurny synoptyk IMGW-PIB Karolina Kierklo wydała ostrzeżenie dla południowo-zachodnich regionów województwa, w tym Ziemi Łomżyńskiej, przed spodziewanymi dziś i jutro upałami pierwszego stopnia. 
- Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C – podała synoptyk określając prawdopodobieństwo wystąpienia upałów na 90%. 

Wydane ostrzeżenie ważne w środę od godziny 13. do czwartku do godziny 18. 

Nocą też ciepło - temperatura minimalna od 15°C do 17°C, a nad ranem pogoda ma nam się zmienić. Synoptycy prognozują, że w naszym regionie zachmurzenie będzie wzrastało do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy do 80 km/h. Mimo to ma być również bardzo ciepło - od 27°C do 30°C. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę