Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Białobrzeski zawalczy z Morawieckim o Senat

Główne zdjęcie
Zenon Białobrzeski bedzie kandydatem PSL na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim

Zenon Białobrzeski, dziś 68-letni członek rady powiatu łomżyńskiego, a przez wiele lat wójt gminy Zbójna, będzie kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na senatora z okręgu łomżyńsko-suwalskiego. Stefan Krajewski, szef wojewódzki struktur PSL, potwierdza te informacje i widzi dużą szansę na zwycięstwo. Białobrzeski będzie głównym rywalem 78-letniego Kornela Morawieckiego, ojca premiera, którego w naszym okręgu wystawia PiS. - Kandydatura Zenona Białobrzeskiego została uzgodniona z głównymi ugrupowaniami poza PiS – dodaje Krajewski.

Zenon Białobrzeski to znany w regionie i bardzo dobrze oceniany samorządowiec. W gminie Zbójna zaczął rządzić jeszcze zanim w Polsce utworzono samorządy. Odkąd mieszkańcy sami mogli sobie wybierać władze w Zbójnej w latach w 2002, 2006, 2010, 2014 na wójta zawsze wybierano Białobrzeskiego. W ubiegłorocznych wyborach na wójta już nie startował zgłaszając się jako kandydat do Rady Powiatu Łomżyńskiego. Mandat zdobył bez problemów. 

- Widzimy szansę, że teraz Zenon Białobrzeski jest w stanie powalczyć o mandat Senatora RP - mówi Stefan Krajewski, szef wojewódzki struktur PSL. - O Senacie mówi się, że to izba refleksji, a Zenon Białobrzeski ze swoim wieloletnim doświadczeniem w samorządzie to dobry kandydat. Był wójtem, radnym powiatu, działał w Związku Gmin Wiejskich i w Ochotniczych Strażach Pożarnych. On nie ma negatywnego elektoratu – dodaje Krajewski wskazując, że także mieszkańcy Łomży zaczynają dostrzegać, że nie są traktowani poważnie przez centralę partii (PiS – dop. red.), która wrzuca im kolejnego kandydata. - Był Paszkowski, Anders, a teraz Morawiecki senior. To człowiek wiekowy, mocno chory, o czym informują media i zupełnie nie związany z regionem. Zenon Białobrzeski jest stąd, jest doświadczony samorządowcem i dobrym kandydatem na naszego senatora – podkreśla Krajewski.

Wybory parlamentarne, w których wybierać będziemy posłów i senatorów odbędą się 13. października 2019 roku.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę