Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Spółka śmieciowa zleciła modernizację za kilkanaście milionów

Główne zdjęcie
Zakład Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Czartorii koło Miastkowa

Sortownia odpadów na terenie wysypiska śmieci w Czartorii koło Miastkowo zostanie gruntowanie zmodernizowana. Miejska spółka śmieciowa ZGO poinformowała o zleceniu wykonania prac za 12 milionów 300 tysięcy złotych. Modernizację ma wykonać firma Sutco-Polska z Katowic.

Będący Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych Zakład Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Czartorii koło Miastkowa oddano do użytku w 2011 roku. Jego budowa kosztowała ponad 37,5 mln zł, ale 17,5 mln zł to było unijna dotacja. Szybko okazało się, że zakład choć był drogi, to jednak nie spełniał oczekiwań. Dwa lata temu dobudowano tu kompostownię za 3,7 mln zł. Teraz znajdujące się w zakładzie urządzenia do sortowania odpadów mają być zmodernizowane i rozbudowane tak, aby móc lepiej sortować śmieci przywożone z Łomży i kilkunastu okolicznych gmin. Na realizację projektu o szacunkowej wartości 17,2 mln zł miejska spółka ZGO pozyskała unijną dotację rzędu 9,5 mln zł. Sama modernizacja sortowni szacowana była na niemal 15 milionów złotych, ale w przetargu udało się znaleźć tańszego wykonawcę. Firma z Katowic złożyła ofertę z ceną 12 mln 298 tys. 770 zł. Konkurencyjna oferta była o niemal 5 mln zł droższa. Ostatecznie po sześciu tygodniach badania ofert ogłoszono, że ta tańsza spełnia wszystkie wymagania, a w ubiegłym tygodniu poinformowano o zleceniu prac firmie Sutco-Polska za 9 mln 999 tys. zł netto czyli 12 mln 298 tys. 770 zł brutto. 

Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje: wykonanie projektu technologicznego modernizacji instalacji do sortowania odpadów komunalnych w istniejącej hali sortowni, oraz wykonanie systemu detekcji pożaru, dostawę fabrycznie nowego wyposażenia technologicznego, obejmującego co najmniej: rozrywarkę worków, wymagane kabiny sortownicze, separator metali nieżelaznych, separatory optyczne (4 szt.) przeznaczone do sortowania: mieszaniny tworzyw sztucznych I stopnia, papieru, tworzyw sztucznych po separacji balistycznej, mieszaniny tworzyw sztucznych II stopnia z funkcją wydzielania frakcji wysokokalorycznej, separator balistyczny tworzyw sztucznych uprzednio wydzielonych przez separator optyczny mieszaniny tworzyw sztucznych I i II stopnia, komplet wszelkiego typu przenośników specjalistycznych taśmowych do połączenia technologicznego w jedną całość funkcjonalną.

Firma Sutco-Polska z Katowic ma ta wszystko zamontować w zakładzie w Czartorii wraz z wkomponowaniem w istniejący układ technologiczny i wykorzystaniem istniejących urządzeń linii sortowniczej z ich dostosowaniem do pełnienia nowych funkcji technologicznych. Czas na wykonanie zadania i uruchomienie zmodernizowanej instalacji sortowniczej ma do 15 maja 2020 roku. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę