Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Ubezpieczenie domu i mieszkania - czy warto wykupić polisę?

W związku z ogólnym wzbogacaniem się mieszkańców Polski rynek ubezpieczeń jest obecnie bardzo zróżnicowany i dynamicznie się rozwija. Można na nim znaleźć wiele produktów, które mają za zadanie chronić nasze majątki. Dzisiaj zajmiemy się ubezpieczeniem domu i mieszkania. Czy warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie i co wchodzi w zakres umowy? Zapraszamy do lektury.

Jaki jest zakres ubezpieczenia domu i mieszkania

Tutaj oczywiście wiele zależy od indywidualnych negocjacji z towarzystwem ubezpieczeniowym, ale istnieje kilka uniwersalnych sytuacji, które zawsze zawarte są w polisie. Chodzi przede wszystkim o:

  • kradzież,

  • włamanie,

  • kradzież sprzętu AGD/RTV,

  • skutki burzy,

  • zalanie,

  • przepięcia.

Twoje ubezpieczenie może się różnić nieco zakresem działania, ale z pewnością będzie przewidywać wyżej wymienione zdarzenia. Więcej o ubezpieczeniach dowiesz się na stronie: http://ubezpieczenie24.org/.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem ubezpieczenia domu i mieszkania?

Przede wszystkim na zakres polisy. Zasada jest prosta - im szerszy zakres, tym lepiej. Staraj się unikać najtańszych produktów, które gwarantują wypłatę środków tylko w niewielu przypadkach. Musisz wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe chronią się w ten sposób przed odpowiedzialnością. Częstym błędem popełnianym przez osoby, które chcą się ubezpieczyć, jest zakładanie, że w umowie zawarte jest wszystko, co potrzebne. Gorąco zachęcamy do szczegółowego przeczytania warunków polisy przed podpisaniem umowy. Staraj się przewidzieć wszelkie okoliczności i żądaj zawarcia ich w dokumentach.

Czy warto się ubezpieczyć?

Z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że na pewno warto. Życie jest nieprzewidywalne, a wypadki chodzą po ludziach. Zalanie, kradzież lub przepięcia to na tyle często występujące wypadki, że mało roztropne jest niezadbanie o zabezpieczenie swoich interesów w takich sytuacjach.

Jeśli szukasz oszczędności i zależy Ci jedynie na niskiej składce, to zalecamy zrewidować swoje poglądy na ubezpieczenie domu i mieszkania. W tym wypadku tanio nie znaczy dobrze. Pamiętaj, że to, ile będziesz płacić miesięcznej składki, odzwierciedla to, ile dostaniesz pieniędzy w przypadku sytuacji kryzysowej. Nie warto więc szukać tylko najtańszych rozwiązań.

Czy można połączyć różne polisy?

Z całą pewnością bez problemu znajdziesz na rynku oferty kompleksowych ubezpieczeń. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie musisz podpisywać dwóch umów i marnować czasu na wybór tego, co Cię interesuje. Podobnie jednak jak w przypadku samodzielnego ubezpieczenia domu i mieszkania, przed decyzją sprawdź zakres ochrony, jaką otrzymujesz w ramach danego produktu, 

Podsumowanie

Ubezpieczenie domu i mieszkania to w dzisiejszych czasach niemal pozycja obowiązkowa. Jeśli nie chcesz samemu zmagać się z konsekwencjami nieprzewidzianych sytuacji, powinieneś sprawdzić, co do zaoferowania mają w tej kwestii popularne towarzystwa ubezpieczeniowe i wybrać polisę dla siebie.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę