Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Remont Wojska Polskiego

Co najmniej do końca listopada kierowców czekają ogromne utrudnienia w ruchu. Rozpoczyna się remont Wojska Polskiego. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Polową. To tylko 740 metrów, ale w całym centrum Łomży i jednej z najważniejszych ulic miasta. Prowadzi nią tranzytowa droga z państw nadbałtyckich w kierunku Warszawy i dalej na zachód Europy.

Remont obejmuje wymianę jezdni wraz z jej podbudową, wymianę krawężników na granitowe oraz budowę kanalizacji deszczowej wraz z nowym kanałem o średnicy 80 cm, który miałby zapobiec zalewaniu skrzyżowania Wojska Polskiego i Polowej oraz okolicznych terenów podczas większych opadów deszczu.

- W początkowym okresie zachowany zostanie jeden kierunek jazdy od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Polowej (od Ostrołęki w kierunku Augustowa). Pojazdy poruszające się w przeciwną stronę będą kierowane objazdami poprzez ul. Nowogrodzką i Sikorskiego oraz al. Legionów i Sikorskiego – podaje Łukasz Czech z ratusza zaznaczając, że w tym okresie zachowana zostanie możliwość wjazdu w ulice: Chabrową, Makową, Kaktusową, Skłodowskiej-Curie, Partyzantów, Wyzwolenia, Chętnika. 

W późniejszym okresie przewidywane jest całkowite zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Wojska Polskiego, od ul. Sikorskiego do ul. Polowej, i skierowanie go na objazdy. Już w trakcie przetargu władze miasta, które początkowo nie dopuszczały takiego rozwiązania, zgodziły się na wyznaczenie objazdu dla samochodów ciężarowych ulicą Nowogrodzką. Taka organizacja ruchu miałaby obowiązywać jedynie przez półtora miesiąca.

Zgodnie z planem remont 740 metrów ulicy Wojska Polskiego miałby zakończyć się do 29 listopada. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę