Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

SebBoy i Inni zagrają w Piątnicy dla Roberta z Łomży

Trzy lata temu Zdzisław Kowalewski, 42-letni krwiodawca z Łomży dostał za ponad 40 litrów krwi Brązowy Krzyż Zasługi. Jako społecznik dzieli się z Polakami darem życia, a jako tata 11-letniego Roberta stara się przychylić nieba i pomóc chłopcu z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. - W niedzielę zapraszam z całą moją rodziną, przyjaciółmi, ludźmi dobrej woli i wolontariuszami na koncerty charytatywne do Piątnicy, gdzie przy Szkole Podstawowej przygotowaliśmy atrakcje dla uczestników zabawy, i to od małego do najstarszego – zachęca tata Roberta. Na rehabilitację synka i dalsze leczenie będą od południa do wieczora zbierane datki finansowe do oznakowanych puszek.

Sebastian Urbanowski z SebBoy
Sebastian Urbanowski z SebBoy

11-letni Robert od 9 lat poddawany był różnym zabiegom terapii: logopedycznej, psychologicznej i sensorycznej, mającym pomóc w samodzielnym funkcjonowaniu w życiu codziennym. Chłopiec z Łomży objęty został opieką Fundacji Przyjaciół Dzieci Ariadna z Warszawy. Robert ćwiczy mowę, czemu jednocześnie towarzyszą próby nawiązywania coraz lepszego kontaktu i dalsza rehabilitacja. - Starania i działania rehabilitantów przynoszą powoli wyraźne efekty – opowiada Zdzisław. - Przez 9 lat powstał wokół Roberta życzliwy Krąg Ludzi Dobrej Woli, za co jestem każdemu wdzięczny.

W życzliwym Kręgu Ludzi Dobrej Woli znaleźli się po raz pierwszy: Adam Wędrak z kolegami i śpiewającą Martyną Jankowską, oraz 20-letni Sebastian Urbanowski, który stworzył zespół SebBoy w 2017 roku. - Każdy z nas ma w życiu takie same pragnienia, jak bycie zdrowym i szczęśliwym – przedstawia motywy Sebastian. - Bez wahania zdecydowałem, że wezmę udział w akcji koncertów dla Roberta, ponieważ chcemy z zespołem, aby polepszył się stan chłopca, a jego rodzinie było lżej.

Adam Wędrak, który będzie także prowadzącym imprezę, zna podobną sytuację z autopsji. - Tym bardziej odczuwam empatię dla Roberta i jego rodziców, ponieważ mam dwa razy starszego syna, borykającego się od urodzenia z rozmaitymi  problemami zdrowotnymi – tłumaczy tata Mateusza. Dlatego bez zastanowienia, spontanicznie zgodził się prowadzić imprezę od południa do wieczora, a z przyjaciółmi wykona covery formacji: Defis, Boys i Akcent, ale także znanych grup rockowych.   

Zabawa zacznie się w samo południe. Organizatorzy planują, że o godzinie 12. 15 na scenę wejdzie zespół wszechstronny stylistycznie i gatunkowo Inni, który utworzyli: Wojciech Trawiński, Aneta Wapniewska, Piotr Siedlecki i Adela Lewiarz. Po występie Innych o godz. 13. 20 polonistka Lidia Ciborowska podzieli się swoimi refleksjami o niesieniu pomocy słabszym ludziom. Na godzinę 14. 10 zaplanowano trening pałeczkami typu pound, przygotowany przez Elite Strefę Kobiet z Łomży. Pokazy służb ratowniczych z: GR Nadzieja, KMP Łomża i posterunku Piątnica oraz OSP Piątnica rozpoczną się o godz. 15. Potem zaczną się godzinne licytacje. Między innymi, będą to: vouchery na przejazd taksówkami Twoje Taxi i Taxi Tomek, plecaki szkolne z wyprawkami od Sklepu Pisak i gadżety bankowe. Na godzinę 17. zapowiedziały „przylot” Wiedźmuchy, czyli piękne czarownice ze swoim wokalno-tanecznym show. Od godz. 18. scenę w Piątnicy we władanie obejmie czterech kolegów muzyków z sympatyczną koleżanką Martyną Jankowską. Dopiero po nich około godz. 20. zaśpiewa i zagra zespół SepBoy na czele z Sebastianem Urbanowskim. - Wykonamy pięć własnych piosenek disco polo, między innymi, „Dziewczyna nie na stałe”, „Tylko ona” i „Zabrania kochać” - uchyla rąbka tajemnicy leader. - Ponadto zabrzmią covery innych, tak jak Miły Pan, Dejw i Extazy.  

Po koncercie dwa lata temu na Starym Rynku w Łomży Zdzisław Kowalewski zapowiadał, że nie poprzestanie ze społecznikami na jednym wydarzeniu. – Będziemy dalej zbierać pieniądze, będą kolejne koncerty, bo Robert musi mówić – entuzjazmował się tata Roberta, zadowolony, że na placu zjawiły się setki ludzi. - Od tego zaczniemy, a później zajmiemy się resztą, metodą małych kroków!

W międzyczasie zorganizowali turniej piłkarski przedsiębiorcy – urzędnicy, łomżyński koncert w czerwcu 2019 z udziałem rapera Rafała Pogorzelskiego „Pogo” i zespołu Casanova. - Z inicjatywą koncertów w Piątnicy wystąpił Tomasz Piwowarski – podsumowuje Zdzisław Kowalewski. Będzie grill od Pawła Zalewskiego ze Strzelnicy Fortu III oraz inicjatywy niespodzianki od wolontariuszy. 

Mirosław R. Derewońko 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę