Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Drogowcy wejdą na Wojska Polskiego

Główne zdjęcie
ul. Wojska Polskiego (archiwum)

Po niedzieli rozpocznie się remont Wojska Polskiego. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Polową. To tylko 740 metrów, ale w całym centrum Łomży i jednej z najważniejszych ulic miasta. Prowadzi nią tranzytowa droga z państw nadbałtyckich w kierunku Warszawy i dalej na zachód Europy. Kierowców przez kilka miesięcy – co najmniej do końca listopada - czekają ogromne utrudnienia w ruchu.

ul. Wojska Polskiego  (archiwum)
ul. Wojska Polskiego (archiwum)

Remont tego odcinka ul. Wojska Polskiego ma kosztować 7 i pół miliona złotych. Blisko 3 i pół miliona na to zadanie przeznaczono z rezerwy Ministra Finansów. Te pieniądze mają być rozliczone w tym roku, dlatego trzeba spieszyć się z remontem.  Obejmuje on wymianę jezdni wraz z jej podbudową, wymianę krawężników na granitowe oraz budowę kanalizacji deszczowej wraz z nowym kanałem o średnicy 80 cm, który miałby zapobiec zalewaniu skrzyżowania Wojska Polskiego i Polowej oraz okolicznych terenów podczas większych opadów deszczu. W ramach tegorocznych prac nie będą wymieniane chodniki, które miałyby zostać wyremontowane w przyszłości. 

Wielkie utrudnienia w ruchu
Przetarg na remont Wojska Polskiego wygrała firma BIK Projekt z Łomży. Prace drogowe planuje rozpocząć w przyszłym tygodniu. 
- W początkowym okresie zachowany zostanie jeden kierunek jazdy od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Polowej (od Ostrołęki w kierunku Augustowa). Pojazdy poruszające się w przeciwną stronę będą kierowane objazdami poprzez ul. Nowogrodzką i Sikorskiego oraz al. Legionów i Sikorskiego – podaje Łukasz Czech z ratusza zaznaczając, że w tym okresie zachowana zostanie możliwość wjazdu w ulice: Chabrową, Makową, Kaktusową, Skłodowskiej-Curie, Partyzantów, Wyzwolenia, Chętnika. 
W późniejszym okresie przewidywane jest całkowite zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Wojska Polskiego, od ul. Sikorskiego do ul. Polowej, i skierowanie go na objazdy. Już w trakcie przetargu władze miasta, które początkowo nie dopuszczały takiego rozwiązania, zgodziły się na wyznaczenie objazdu dla samochodów ciężarowych ulicą Nowogrodzką. Taka organizacja ruchu miałaby obowiązywać jedynie przez półtora miesiąca.    

Remont ul. Wojska Polskiego będzie wiązał się również ze zmianą tras autobusów miejskich linii: 2, 8, 9, 13, 18. 
Zgodnie z planem remont 740 metrów ulicy Wojska Polskiego miałby zakończyć się do 29 listopada. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę