Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Planujesz urlop? Pamiętaj o roamingu

W czasie wakacji wysyłasz SMS-y, odbierasz połączenia, piszesz maile, wstawiasz zdjęcia na portalach społecznościowych? Jeżeli za granicą chcesz bez przeszkód korzystać ze swojego telefonu komórkowego, przed wyjazdem pamiętaj o aktywowaniu roamingu.

Roaming w Orange

Roaming to mechanizm, dzięki któremu swobodnie możesz korzystać ze swojego numeru podczas pobytu poza granicami Polski: wysyłać SMS-y, odbierać i wykonywać rozmowy telefoniczne czy łączyć się z internetem mobilnym. Za usługi w roamingu do stawek, która na co dzień obowiązują Cię na terenie kraju, doliczane są dodatkowe opłaty, a ich wysokość uzależniona jest od tego, w której strefie roamingowej przebywasz. Na szczęście czasy, w których korzystanie z telefonu za granicą wiązało się z wysokimi kosztami, to już przeszłość. Opłaty, które obowiązują w Strefie 1, obejmującej wszystkie państwa Unii Europejskiej, są naprawdę przystępne i nie zrujnują Twojego portfela. Warto je poznać i bez stresu korzystać z usług telefonii komórkowej poza granicami kraju.

Dla klientów Orange na kartę dopłaty za roaming w Strefie 1 wynoszą odpowiednio:

  • minuta połączenia wychodzącego – 5 gr,

  • minuta połączenia przychodzącego – 2 gr,

  • wiadomość SMS – 1 gr,

  • 1 MB – 0,738 gr (w ramach limitu danych w UE).

Limit GB, który obowiązuje Cię w roamingu UE, sprawdzisz, wysyłając SMS-a o treści ILE na bezpłatny numer 8095. Po przekroczeniu tego limitu dopłata za transmisję wzrasta do 2,34 gr za 1 MB.

Jeżeli korzystasz z oferty Orange na abonament lub Orange Flex, nie obowiązują Cię dopłaty w roamingu w Unii Europejskiej. Dotyczy to również korzystania z internetu mobilnego – pod warunkiem, że nie przekroczysz limitu danych w roamingu UE wynikającego z oferty, której jesteś abonentem.

Jak aktywować roaming w Orange?

Aby bez przeszkód korzystać z telefonu za granicą, przed wyjazdem na wakacje musisz pamiętać o tym, by aktywować roaming. W Orange na kartę i w Orange na abonament możesz zrobić to na kilka sposobów, m.in.:

  1. za pomocą konta „Mój Orange” – w nowej wersji serwisu „Mój Orange” opcja ta dostępna jest w zakładce „Umowy, urządzenia i usługi dodatkowe”, w poprzedniej wersji serwisu – w zakładce „Pakiety i ustawienia”.

  2. wysyłając SMS-a o treści „AKT ROAMING” na numer 80179.

Więcej przydatnych informacji na temat roamingu w Orange znajdziesz na stronie operatora: https://www.orange.pl/view/roaming.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę