Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Pędzą i tracą prawo jazdy

78 kierowcom, którzy pędzili w obszarze zabudowanym z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona, zabrali prawo jazdy policjanci z Łomży. Dane dotyczą tylko tego roku. Ostatnim kierowcą, który wpadł był 62-letni mieszkaniec Niemiec. Dostawczakiem pędził przez Miastkowo z prędkością 124 km/h, czy o 74/km/h za szybko.

Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży policjanci zatrzymali do kontroli pędzącego w Miastkowie „dostawczego” mercedesa w piątek około godziny 9.30. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za kierownicą samochodu siedział 62-letni mieszkaniec Niemiec. Policjanci za wykroczenie nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 400 zł, oraz o 10 punktów karnych. Największą dolegliwością jest jednak utrata prawa jazdy. Zgodnie z prawem kierowca, który w terenie zabudowanym jedzie z prędkością o ponad 50 km/h wyższą niż dozwolona traci prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci zobowiązani są do natychmiastowego zatrzymania dokumentu. Funkcjonariusze z Łomży w tym roku zatrzymali już 78 praw jazdy. Przypominają też, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę