Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę

Idą, aby podziękować Bogu za udaną operację, za zdaną maturę czy prosić o zdrowie dla najbliższych. Kilkaset osób po porannej Mszy świętej w Katedrze wyruszyło z Łomży w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę - Człowiek potrzebuje w swoim życiu świętości. Potrzebuje Boga, który będzie go prowadził, tak jak poprowadził lud Izraela przez pustynię, przez bezdroża, przez niebezpieczeństwa – mówił do pielgrzymów ks. biskup Janusz Stepnowski.

Pielgrzymi wyruszyli z placu przez Katedrą kilka minut po godzinie 7.00. To grupa żółto-brązowa 35. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Są w niej pątnicy z Łomży i okolicy, ale także  Jedwabnego, Kolna, Szczuczyna i Grajewa. Wczoraj w tej grupie zapisanych było ponad sto osób, a dziś przed wymarszem zapisywali się kolejni. 
- Jest lepiej niż się zapowiadało – mówi ks. Krzysztof Krajewski ze sztabu organizacyjnego pielgrzymki. 
W czwartkowy poranek z Łomży wychodziło znacznie więcej osób. Niektórzy z pielgrzymką chcą iść tylko kilkadziesiąt minut, inni do granic Łomży, Śniadowa, albo cały dzień. 
- Chcę podziękować Bogu za udaną operację – wskazywała intencję kobieta, którab z pielgrzymami chce przejść kilkanaście kilometrów.
- Zwykle chodziłem na całą pielgrzymkę, ale w tym roku nie dam rady. Będę szedł tylko dziś – mówił mężczyzna.   
Wśród pątników są tacy, którzy pielgrzymują stale od ponad 30 lat i tacy, dla których to pierwsze takie wyzwanie. To oni w dwutygodniowej pielgrzymce, nazywanej także rekolekcjami w drodze, chcą odnaleźć swoje powołanie i własną drogę na życie z Bogiem.   
- Człowiek potrzebuje w swoim życiu świętości. Potrzebuje Boga, który będzie go prowadził, tak jak poprowadził lud Izraela przez pustynię, przez bezdroża, przez niebezpieczeństwa – mówił w kazaniu do pielgrzymów ks. biskup Janusz Stepnowski. - Niech ten Bóg Izraela i Bóg chrześcijański drodzy bracia i siostry, a szczególnie Was drodzy pielgrzymi, prowadzi Was do Jasnej Góry, abyście tam wpatrzeni w obraz, który w dzisiejszych czasach w naszej Polsce jest często bezczeszczony, abyście Wy w oczach Matki Bożej, a szczególnie jej syna, dostrzegli to co jest najwartościowsze, to co jest najświętsze. 

Dziś, poza grupą z Łomży w pielgrzymkę na Jasna Górę wyruszyli także pątnicy z Zambrowa (pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Zambrów, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Szepietowo i Czyżew) oraz Ostrołęki (Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń).
Wszyscy na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia wieczorem pokonując blisko 450 km.  

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę