Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Narkotyki nie trafiły na rynek

- Z naszych ustaleń wynika, że narkotyki mogły być przeznaczone także na teren Łomży – mówi prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży. Śledczy z tej prokuratury postawili trzem osobom zarzuty udziału w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a w toku postępowania zabezpieczono około 4,5 kg narkotyków i substancji do ich produkcji. - Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Łomży zostawał wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy – podaje prokuratura.

Choć sprawę prowadzą śledczy z Łomży, to zatrzymani są mieszkańcami Białegostoku. Tam też doszło do przejęcia narkotyków.  
- W toku postępowania zabezpieczono środki odurzające i substancje psychotropowe : marihuanę w ilości około 1,5 kg, amfetaminę w ilości ponad 2 kg i płynną amfetaminę w ilości 0,75 litra, która to ilość, po przetworzeniu pozwala na uzyskanie jednego kilograma siarczanu amfetaminy – podała Prokuratura Okręgowa w Łomży zaznaczając, że środki przeznaczone były do wprowadzenia do dalszego obrotu.
Prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży mnie chce zdradzać „śledczej kuchni”, ale zaznacza, że z ustaleń śledczych wynika, że narkotyki mogły być przeznaczone także na teren Łomży. 
W ramach prowadzonego śledztwa, trzem osobom : Tomaszowi S., Sylwii M., Kacprowi G., przedstawiono zarzuty udziału w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz dodatkowo Tomaszowi S. i Sylwii M. zarzut popełnienia zbrodni, polegający na udziale w przetwarzaniu znacznej ilości substancji psychotropowych. 

Przestępstwo to zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Łomży zostawał wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę