Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Porównywarka ubezpieczeń – co to jest i w jaki sposób działa?

Wszelkiego rodzaju porównywarki cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów. Coraz więcej osób, szukając ubezpieczenia samochodowego, zagląda do internetu. Nic dziwnego – szeroki wybór ofert w bardzo korzystnych cenach sprawia, że ten sposób nabycia polisy powoli, ale skutecznie wypiera tradycyjne metody zakupu tego rodzaju świadczenia. Czym więc konkretnie są porównywarki ubezpieczeń? W jaki sposób działają? Dowiedz się z naszego artykułu.

Co to jest porównywarka ubezpieczeń?

Profesjonalna, dobrej klasy porównywarka ubezpieczeń w serwisie internetowym to zestawienie minimum kilku, a często nawet kilkudziesięciu ofert. Co istotne, są one dopasowywane do konkretnych wymagań klienta. Użytkownik otrzymuje więc indywidualny, stworzony specjalnie dla niego ranking tanich ubezpieczeń OC, dzięki któremu może w czytelny, prosty i szybki sposób sprawdzić, która oferta od danego towarzystwa jest najbardziej atrakcyjna i cechuje się najlepszą ceną. Co istotne, korzystanie z porównywarek internetowych jest całkowicie bezpłatne. Aplikacja ta pozwala na znaczne zaoszczędzenie cennego czasu oraz pieniędzy. Umożliwia wygodny wybór polisy w zaciszu własnego domu, bez konieczności udawania się do placówki towarzystwa ubezpieczeniowego czy też choćby telefonicznych rozmów z konsultantami danych firm ubezpieczeniowych. Jako że cały proces (włącznie z samą zapłatą i wysyłką dokumentów) odbywa się automatycznie, zakup ubezpieczenia poprzez porównywarkę można wykonać dosłownie o dowolnej porze i w jakimkolwiek miejscu z dostępem do internetu. W razie pytań lub wątpliwości również można skorzystać z pomocy konsultanta telefonicznego, który pomoże i doradzi w wybraniu odpowiedniej oferty.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

Korzystanie z kalkulatora polis jest bardzo proste. Porównywarka ubezpieczeń jest intuicyjna w obsłudze, a jej uzupełnienie zajmuje dosłownie kilka minut. Najpierw należy wypełnić wymagane pola w formularzu, wpisując lub zaznaczając niezbędne dane, takie jak m.in. marka, model czy rocznik posiadanego samochodu, wiek, datę uzyskania prawa jazdy właściciela auta, a także informacje dotyczące historii ubezpieczenia, tzn. czy posiadasz już jakieś zniżki i w jakim towarzystwie dotychczas byłeś ubezpieczony. Należy pamiętać, że najlepiej jest wypełnić formularz spokojnie, podając rzetelne i konkretne dane, a nie informacje orientacyjne, ponieważ tylko w ten sposób możesz uzyskać najlepszą opcję polisy samochodowej.

Po uzupełnieniu i przesłaniu danych, porównywarka w sposób automatyczny wygeneruje listę ofert od towarzystw ubezpieczeniowych. Będą one idealnie dopasowane do tego, co podałeś w formularzu. Oczywiście wypełnienie owego wniosku i otrzymanie listy z ofertami jest niezobowiązujące – możesz, ale nie musisz zdecydować się na dowolną z nich.

Jeśli któraś z polis szczególnie cię zainteresuje, po kliknięciu w nią możesz uzyskać więcej informacji na temat owej oferty. Znajdziesz tam szczegółowe dane dotyczące tego, co jako właściciel pojazdu zyskujesz, płacąc daną składkę.

Jeśli zdecydujesz się na wybraną polisę, możesz dokonać jej zakupu przez internet, ewentualnie skontaktować się telefonicznie ze specjalistami z danego serwisu albo firmy ubezpieczeniowej. Porównywarki zostały jednakże w taki sposób opracowane, aby kontakt telefoniczny czy mailowy z przedstawicielem towarzystwa nie był konieczny, ponieważ całość można załatwić wygodnie i szybko przez internet, wypełniając formularz, opłacając składkę i ciesząc się dobrej klasy świadczeniem.

 tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę