Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Zarzuty zabójstwa dla matki noworodka

Główne zdjęcie
zdjęcie ilustracyjne

Śledczy z Łomży postawili zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa matce noworodka, którego ciało odnaleziono na początku lipca w Gawrychach koło Zbójnej. Kobieta przed ukryciem noworodka w pojemniku w ogrodzie miała spowodować u niego „uraz czaszkowo-mózgowy okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczeniem mózgu”.

Przypomnijmy tragicznym odkryciu w Gawrychach informowaliśmy w poprzedni poniedziałek, po tym jak dwa dni wcześniej (w sobotę) w pojemniku w ogrodzie na jednej z posesji znaleziono zwłoki noworodka. O podejrzeniu tragicznego zdarzenia śledczych powiadomił lekarz, do którego zgłosiła się 42-letnia kobieta po porodzie, ale bez dziecka. Prokuratura Okręgowa w Łomży informowała wówczas, że wszczęła śledztwo w sprawie zabicia noworodka „poprzez niezapewnienie opieki po porodzie i ukrycie dziecka, skutkujących jego zgonem”.
Dziś śledczy matce dziecka - Katarzynie P., która przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, postawili zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa. Z ustaleń śledztwa wynika, że kobieta dokonała zabójstwa swego nowonarodzonego dziecka poprzez spowodowanie urazu czaszkowo-mózgowego okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczeniem mózgu, a następnie ukryła dziecko pozostawiając je bez należytej opieki, w następstwie czego doszło do jego zgonu.
Do zdarzenia doszło na początku lipca, ale śledczy nie ustalili konkretnego dnia.   

Zarzut zabójstwa z art. 148§ 1 kodeksu karnego stanowi, że kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę