Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 20 maja 2022 napisz DONOS@

Zarzuty zabójstwa dla matki noworodka

Główne zdjęcie
zdjęcie ilustracyjne

Śledczy z Łomży postawili zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa matce noworodka, którego ciało odnaleziono na początku lipca w Gawrychach koło Zbójnej. Kobieta przed ukryciem noworodka w pojemniku w ogrodzie miała spowodować u niego „uraz czaszkowo-mózgowy okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczeniem mózgu”.

Przypomnijmy tragicznym odkryciu w Gawrychach informowaliśmy w poprzedni poniedziałek, po tym jak dwa dni wcześniej (w sobotę) w pojemniku w ogrodzie na jednej z posesji znaleziono zwłoki noworodka. O podejrzeniu tragicznego zdarzenia śledczych powiadomił lekarz, do którego zgłosiła się 42-letnia kobieta po porodzie, ale bez dziecka. Prokuratura Okręgowa w Łomży informowała wówczas, że wszczęła śledztwo w sprawie zabicia noworodka „poprzez niezapewnienie opieki po porodzie i ukrycie dziecka, skutkujących jego zgonem”.
Dziś śledczy matce dziecka - Katarzynie P., która przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, postawili zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa. Z ustaleń śledztwa wynika, że kobieta dokonała zabójstwa swego nowonarodzonego dziecka poprzez spowodowanie urazu czaszkowo-mózgowego okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczeniem mózgu, a następnie ukryła dziecko pozostawiając je bez należytej opieki, w następstwie czego doszło do jego zgonu.
Do zdarzenia doszło na początku lipca, ale śledczy nie ustalili konkretnego dnia.   

Zarzut zabójstwa z art. 148§ 1 kodeksu karnego stanowi, że kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę