Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

„Zniszczenie mienia” czy prowokacja

„Tęsknię za tobą Żydzie”. Taki duży napis pojawił się na murowanym ogrodzeniu jednej z posesji w centrum Jedwabnego. Właściciel posesji zgłosił incydent na policję, a ci wykonują czynności w sprawie zgłoszenia „zniszczenia mienia”.

Wczoraj w Jedwabnem odbywały się uroczystości związane z 78. rocznica mordu żydowskich mieszkańców miasteczka. W uroczystości wzięli udział m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Lesław Piszewski. Jak zwykle nie było na nich przedstawicieli lokalnych władz. Burmistrz Adam Niebrzydowski mówi, że gmina nie otrzymała zaproszenia, ani żadnej informacji o uroczystościach. 

Wielki napis „TESKNIE ZA TOBĄ ZYDZIE”, który dziś o poranku zobaczyli mieszkańcy na ogrodzeniu jednej z posesji w centrum miasteczka jest wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. Wkurzony właściciel zawiadomił policję. Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży potwierdza, że rano otrzymano  zgłoszenie dotyczące zniszczenia ogrodzenia w Jedwabnem. 
- Policjanci na miejscu wykonują czynności w związku ze zgłoszeniem – mówi Szlesińska. 

Mieszkańcy Jedwabnego spekulują kto mógł (im) to zrobić. W weekend w miasteczku odbywają się tradycyjne Dni Jedwabnego. Uroczystości i zabawy zaczynają się już w piątek po południu i będą trwały do północy z niedzieli na poniedziałek. 
- To na pewno nikt od nas – mówi. - Równiutko namalowane białą farbą. Pewnie wałkiem malowane – relacjonują przesyłając do redakcji zdjęcia. 
Wskazują też, że w okolicy miejsca gdzie namalowano napis znajdują się kamery monitoringu, więc policja szybko powinna ustalić sprawców. 

Transparent z takim samym napisem: „Tęsknię za tobą Żydzie”, nasz fotoreporter znalazł także przy pomniku Żydów pomordowanych w Jedwabnem.

Foto:
Foto: napis w Jedwabnem
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę