Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Na Łomżycy woda nadal nie nadaje się do picia

Główne zdjęcie
Ul. Studencka, przedszkole nr. 8

- Sytuacja się poprawia, ale nadal w trzech próbkach wody pobranej z rejonie osiedla Łomżyca stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczenia wody – mówi Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Od tygodnia w wodzie z miejskich wodociągów są groźne dla zdrowia bakterie z grupy coli. W tej części miasta woda nie nadaje się do spożycia, a w pozostałych rejonach przez jej spożyciem zaleca się przegotowanie wody.

Ul. Wojska Polskiego, parking przy kościele Św. Brunona
Ul. Wojska Polskiego, parking przy kościele Św. Brunona
Ul. Studencka, przedszkole nr. 8
Ul. Studencka, przedszkole nr. 8
Ul. Poznańska, stacja paliw Moya
Ul. Poznańska, stacja paliw Moya
Ul. Poznańska, stacja paliw Moya
Ul. Poznańska, stacja paliw Moya

Zanieczyszczenie wody w wodociągu miejskim stwierdzono w próbkach wody pobranej przed tygodniem. Bakteria grupy coli była w próbach wody pobranej przy ul. Polnej, ale rozprzestrzeniała się na sieć wodociągową w regionie. W ubiegła środę mieszkańcom osiedla Łomżyca zakazano spożywania tej wody. Woda z kranu może być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet. Wprowadzono także dezynfekcję w postali chlorowania wody podawanej z ujęć do całej sieci wodociągowej na obszarze miasta Łomży. 

Dziś Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży mówi, że sytuacja się poprawia. Z 8 pobranych próbek niewielkie przekroczenia wstąpiły w trzech z ujęć przy skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z Żabią, na Studenckiej i w okolicy kościoła św. Brunona przy ul. Wojska Polskiego. 
- Pobrano już kolejne próbki do badań i mamy nadzieje, że one wskażą już, że woda jest czysta – mówi Gulanowska. 

Póki co nadal obowiązują wprowadzone przed kilka dniami restrykcje. Wodna na Łomżycy może być wykorzystywana jednie do prac porządkowych czyli np. mycia podłóg i spłukiwania toalet.  Na pozostałym obszarze miasta woda przed spożyciem powinna być przegotowana. 

Spółka MPWiK, która dostarcza wodę dla mieszkańców Łomży i odpowiada za jej jakość w sieci wodociągowej w kilku częściach osiedla Łomżyca udostępniał przewoźne punkty poboru wody:
ul. Polowa –  na  parkingu przy Szkole Podstawowej nr 5,
ul. Studencka - obok  Przedszkola Publicznego nr 8,
ul. Wojska Polskiego – parking parafii pw. św. Brunona,
ul. Spokojna w okolicy sklepu Satyr.

Kran  czerpalny  z  wodą  udostępniony  całodobowo  jest  także  na  terenie  muszli  koncertowej  od  strony  ul. Rybaki w Łomży.

Uruchomione zostały również punkty czerpalne wody na hydrantach PPOŻ w następujących miejscach:
ul. Wojska Polskiego – między budynkami nr 25 i 27,
ul. gen. Wł. Sikorskiego – przy Parku Przemysłowym,
ul. Polna – między budynkami nr 98 i 102,
ul. Wesoła – przy posesji nr 112,
ul. Poznańska – przy stacji paliw MOYA


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę