Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pieszy pod policyjną kontrolą

Kierowcy, piesi i rowerzyści łamią w Łomży przepisy ruchu drogowe. Świadczą o tym wypadki i kolizje do których dochodziło także w ostatnich dniach, ale i wyniki wczorajszej akcji, w trakcie której szczególną uwagę zwracano na zachowania w okolicach przejść dla pieszych. Jak informuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży policjanci ujawnili 18 wykroczeń.

Głównym celem akcji było zapobieganie wypadkom z udziałem pieszych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas pełnionej służby, zwracają dziś szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania na drodze, zwłaszcza w relacji kierujący – pieszy – rowerzysta. Można ich było zauważyć w rejonach większych skrzyżowań na terenie całego miasta. Widok policjantów na wielu działał „odstraszając”, ale i tak znaleźli się zarówno piesi jak i kierowcy, którzy mimo wszystko dopuszczali się popełnienia wykroczeń. Jak wylicza Szlesińska po 8 wykroczeń popełnili kierowcy i piesi, a 2 rowerzyści, którzy przejeżdżali przez jezdnię po przejściu dla pieszych. 

Według policjantów główne wykroczenia popełniane przez osoby piesze na ulicach Łomży to przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź w miejscach niedozwolonych. Błędy kierowców to zaś przede wszystkim: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu. Takie niewłaściwe zachowanie, zarówno pieszych jak i kierowców, doprowadza do wypadków, w których zawsze poszkodowanym jest pieszy. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę