Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Sąsiedzi” pomogli

Południowy fasada dawnego pałacyku rodziny Lutosławskich w Drozdowie zyskała nowy blask. Udało się dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Muzeum Przyrody w Drozdowie na inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego, w ramach LGD Stowarzyszenie „Sąsiedzi”.

Pałacyk w Drozdowie przylega do starszego „polskiego” dworu w Drozdowie. Wzniesiony w 1895 r. przez Mariana Lutosławskiego dwukondygnacyjny, z nieregularnymi ryzalitami i tarasem przed fasadą ogrodową budynek przypomina bardziej włoską willę niż staropolski dwór. To na jego tarasie odbywają się koncerty kończące Muzyczne Dni Drozodowo-Łomża. Najbliższych niedzielny koncert – Wielka Gala w Pałacu Jacek Szymański i jego goście (godz. 17.00) - będzie odbywał się w odnowionej „scenografii”. Właśnie poinformowano o zakończeniu remontu fasady południowej budynku, w którym dziś mieści się Muzeum Przyrody w Drozdowie. Między innymi położono nowe tynki i wykonano remont dwóch znajdujących się tu tarasów, na których występują artyści. Wartość projektu to 274 tys. zł. Udało się go zrealizować dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Pieniądze, w wysokości 177,4 tys. zł, pozyskano na jnwestycje na rzecz rozwoju lokalnego, w ramach Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi”.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę