Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

500+ dla wszystkich

Od 1 lipca 2019r. świadczenie Rodzina 500 + obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na kryterium dochodowe rodziny (dotychczas na pierwsze dziecko świadczenie przysługiwało rodzinom, których dochód na osobę nie przekraczał 800 zł.). Do tej pory w województwie podlaskim świadczenie 500+ otrzymywało 117 972 dzieci. Teraz program obejmie dodatkowo ok. 100 tys. dzieci. Jak szacuje Podlaski Urząd Wojewódzki dotychczas samorządy wypłacały miesięcznie po ok. 61,5 mln zł, a po zmianie przepisów szacuje się, że wydatki miesięczne na realizację 500+ będą kształtowały się na poziomie ok. 111 mln zł.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK o 500+?
Od 1 lipca – online za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl/) oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać tradycyjną drogą – podczas wizyty w urzędzie lub listownie.
Złożenie wniosku do 30 września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku po 30 września- świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.
Co ważne złożone teraz wnioski o 500+ dadzą prawo pobierania świadczenia wychowawczego do dnia 31 maja 2021 r. 

300+ też można
1 lipca startuje możliwość składania wniosków w programie Dobry Start, czyli „300 +”. To wypłacane raz w roku wsparcie dla dzieci szkolnych. Przysługuje wszystkim dzieciom uczącym się w szkołach raz w roku, do ukończenia przez nie 20. roku życia (lub 24. roku życia dla dzieci niepełnosprawnych).
Od dziś wnioski o przyznanie 300 zł wyprawki na ucznia można składać - podobnie jak w przypadku programu „Rodzina 500 +” przez stronę  https://empatia.mpips.gov.pl/ lub za pomocą bankowości elektronicznej.  
Od 1 sierpnia będą przyjmowane w formie papierowej w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie. Czas na złożenie wniosku upływa 30 listopada.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę