Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Chcieli przeszmuglować... pendrive

Główne zdjęcie
fot. kpt. Dariusz Śmiechowski, Zakład Karny w Czerwonym Borze

Zwykle informowano o udaremnionych próbach przemytu narkotyków do wiezienia w Czerwonym Borze. Były chowane w ubraniu odwiedzającego, w śledzikach świątecznej paczki, czy rączkach taczki wprowadzanej za więzienne mury. Teraz kpt. Dariusz Śmiechowski, z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, poinformował o udaremnionej próbie przemytu na teren jednostki wymiennego nośnika pamięci, czyli pendrive.

Pendrive do więzienia w Czerwonym Borze przemycany był w poniedziałek. Ukryty był w szpulce nici w paczce adresowanej do jednego z osadzonych.  Kpt. Dariusz Śmiechowski podaje, że dyrektor  Zakładu Karnego w Czerwonym Borze wszczął czynności wyjaśniające, bo taki wymienny nośnik pamięci to w więzieniu „przedmiot niedozwolony”. 

Kpt. Dariusz Śmiechowski podkreśla, że wszystkie paczki i listy kierowane do osadzonych są skrupulatnie sprawdzane przez funkcjonariuszy zarówno za pomocą urządzeń technicznych jak i z wykorzystaniem specjalnie wyszkolonego psa. Pomimo tego podejmowane są próby przemycania na teren jednostki przedmiotów niebezpiecznych i niedozwolonych. 

 

230804070022.gif
Foto: fot. kpt. Dariusz Śmiechowski, Zakład Karny w Czerwonym Borze
Foto: fot. kpt. Dariusz Śmiechowski, Zakład Karny w Czerwonym Borze
Foto: fot. kpt. Dariusz Śmiechowski, Zakład Karny w Czerwonym Borze

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę