Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czas na kandydatów do izby rolniczej

Jeden z miasta Łomża i po dwóch z każdej gminy Powiatu Łomżyńskiego. Rolnicy mogą już zgłaszać chętnych do Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej. Termin upływa w przyszły piątek 5 lipca.

Wybory do izb rolniczych w Polsce odbędą się po raz szósty. Zgodnie z przepisami czynne prawo wyborcze w wyborach do walnego zgromadzenia izby, czyli możliwość głosowania na poszczególnych kandydatów, mają wszyscy członkowie danej izby. Na mocy ustawy są nimi wszystkie osoby będące podatnikami podatku rolnego i w posiadaniu gospodarstwa rolnego o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy lub podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych, o ile w tych spółdzielniach posiadają wkłady gruntowe. 

Każda z osób, która może głosować w wyborach do izb rolniczych, ma również bierne prawo wyborcze, czyli może kandydować na członka walnego zgromadzenia izby. Kandydować można jedynie w jednym wybranym przez siebie okręgu wyborczym według miejsca położenia nieruchomości, a nie według meldunku. Chętnych rejestrują powołane oddzielnie dla każdej gminy Komisje Okręgowe. Czas na zgłaszanie i rejestrowanie kandydatów na członków rad powiatowych izby rolniczej mija 5. lipca. Zgłoszenie kandydata musi być poparte podpisami co najmniej 50 rolników, którzy mają czynne prawo wyborcze w okręgu w którym o mandat ubiega się chętny.  

Wybory do Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej odbędą się w niedzielę 28 lipca.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę