Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ruszył miejski „Letni Park Zabaw”

To ma być namiastka zlikwidowanego kąpieliska miejskiego nad Narwią. Przy zamkniętym do końca miesiąca Parku Wodnego przy ulicy Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ruszył „Letni Park Zabaw”. To basen dla 20 osób, dwie sztuczne palmy, cztery parasole, kilka leżaków a obok dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód dla dzieci. LPZ dziś jest bezpłatny, w czwartek będzie zamknięty, a od piątku za wejście tu trzeba będzie zapłacić.

„Letni Park Zabaw” ma dwie niezależne strefy. W jednej znajduje się basen odkryty, który przez ostatnich kilka lat ustawiany był na terenach rekreacyjnych w dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja. Ma 12,7 m długości,  6,6 m szerokości i 110 cm głębokość, a w wodzie jednocześnie może kąpać się 20 osób. 
- Będzie to jednak alternatywa w zamian za kąpiel w rzece – mówi Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR w Łomży, które przez ostatnie lata organizowało plażę miejską nad Narwią, a teraz oferuje mieszkańcom „Letni Park Zabaw”. - Przede wszystkim bezpieczna alternatywa. W tym miejscu mamy ratownika, który może skutecznie zareagować i oczywiście czystą wodę, która spełnia wszystkie wymagania – dodaje.
Na „plaży” wokół basenu swobodnie ma zmieścić się około 60 osób i... póki co to wszystko. 
- Zużyliśmy (do władz miasta – dop. red.) wniosek o drugi taki basen przeznaczony dla małych dzieci, który jest dużo płytszy do 60 cm – mówi dyrektor Modzelewski zapewniając, że „jeżeli będzie duże zainteresowanie, mamy jeszcze kawałek terenu i możemy tę plażę powiększyć”.
Na nowy, płytki basen dla kolejnych 20 dzieci, potrzebne jest 77 tys. zł. Prezydent wystąpił do Rady Miejskiej o wygospodarowanie takich środków. Jeśli dojdzie to do skutku, dodatkowy basen może pojawić się tu w połowie wakacji. 
Obok basenu wygrodzono strefę zabaw, gdzie rozstawiono dwie nadmuchiwane zjeżdżalnie oraz nadmuchiwany tor przeszkód dla dzieci mniejszych. Zarówno strefa plażowa z basenem jak i ta z dmuchańcami będzie płatna. Bilet wstępu „normalny” na basen kosztuje 6 zł za 5 godzin lub 7 zł za dzień, a ulgowy 4 zł za 5 godzin lub 5 zł za dzień. Dzieci w wieku do ukończenia 13 roku życia mogą przebywać na terenie obiektu oraz kąpać się, wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich. Opiekun też kupuje bilet za 5 zł.  W przypadku strefy dmuchańców bilety wstępu są po 5 zł. Tyle płaci się za 30-minutowe korzystanie z atrakcji z zabawy.

Ważne – dziś wszystko jest za darmo, a jutro „Letni Park Zabaw” będzie zamknięty. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę