Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Reklama dźwignią handlu...

Duży bilbord z wielkim, charakterystycznym zielonym liściem i niewiele mniejszym napisem: „tu kupisz legalną konopię”, stanął przy ul. Dworcowej w Łomży w sąsiedzie dworca autobusowego i targowiska miejskiego. Jest tam podana cena za 1 gram specyfiku i oferta dowozu na terenie Łomży. Treść bilbordu szokuje, ale wychodzi na to, że... wszystko jest legalne.

Na bilbord zwrócił uwagę m.in. radny miejski dr Tadeusz Kowalewski. Zwrócił się z prośbą do prezydenta miasta o wyjaśnienie czy odpowiednie służby planują zareagować na jego treść i obecność? Pytał także czy tego typu reklamy mogą pojawiać się w przestrzeni publicznej? 

Teraz nadeszła odpowiedź. Czynności sprawdzające podjęła Straż Miejska, której siedziba główna znajduje się w pobliskiej Hali Targowej. Jak przekazano ustalono, że wskazana reklama jest umiejscowiona na terenie prywatnym. Osoba zainteresowana przedstawiła strażnikom certyfikat analizy określonej próbki suszu roślinnego konopi.
Andrzej Stypułkowski, wiceprezydent Łomży wyjaśnia radnemu, że „z uzyskanych dodatkowo informacji wynika, że marihuana i konopie - są członkami rodziny konopi. Istnieje jednak istotna różnica między tymi dwoma; a mianowicie - w ilości zawartych CBD i THC, które wytwarza każda roślina. Roślina marihuany, może zawierać do 30% THC. Roślina konopi - zawiera nie więcej niż 0,3% THC. W Polsce - produkty w których zawartość THC - nie przekracza 0,2 % - są w pełni legalne.” 
- Informacje na reklamie i wspomnianego Certyfikatu - dotyczą zatem produktu legalnie dopuszczonego do obrotu – podsumowuje  Stypułkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę