Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zaskakująco tanie oferty na place zabaw

Główne zdjęcie
Planowane do budowy place zabaw w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma w Łomży

„Urządzanie” Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży trwa już ponad czterech lat. Od jesieni 2017 roku miejscy urzędnicy poszukują firm, które byłyby gotowe zbudować tu dwa place zabaw. Póki co ceny znacznie przekraczały możliwości finansowe budżetu miasta, ale dziś coś się zmieniło. W ogłoszonym po raz piąty przetargu wpłynęły oferty, które są dużo niższe niż wyceny miejskich urzędników.

Docelowy układ alejek i obiektów w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma w Łomży
Docelowy układ alejek i obiektów w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma w Łomży

Dwa place zabaw – oddzielny dla dzieci młodszych i oddzielny dla dzieci starszych mają znajdować się w południowej części Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma, w niedalekiej odległości do bloków przy ul. Prusa i tuż obok nowego szaletu. Ich realizację obok np. fontanny i tężni wpisano do projektu, który uzyskał unijne dofinansowanie. Na realizację całego zadania miasto ma czas do jesieni, ale jeśli nie uda się przedłużyć tego tego terminu będzie kłopot.

Dopiero dziś, w ogłaszanym po raz piaty przetargu wpłynęły oferty od firm zainteresowanych budową placów zabaw, które mieszczą się w miejskich środkach. Te początkowo planowano na 700 tys. zł, ale w tym roku najpierw podniesiono na 880 tys. zł, a teraz już na 930 tys. zł. 
Od początku oferty składają dwie firmy z Lublina i Szczytna. Ta pierwsza chce budować oba place przy czym jej aktualna wycena  wynosi 664,3 tys zł za plac dla dzieci młodszych i 757 tys. zł za plac dla dzieci starszych. Firma ze Szczytna zabiega o zlecenie na budowę placu dla dzieci młodszych. Przed rokiem chciała otrzymać za to 575 tys. zł, w kwietniu tego roku zeszła do 550 tys. zł, a teraz złożyła ofertę z ceną o połowę niższą - 277,5 tys. zł. 
Jej ofertę przebija jednak firma z Kocka, która w rywalizacji o miejskie zlecenia pojawiła się po raz pierwszy. Prace przy placu zabaw dla dzieci młodszych wyceniła ona jedynie na 253 tys. zł, a dla dzieci starszych na 439,5 tys. zł.
To oznacza, że obie oferty są znacznie poniżej środków jakie na realizację zadania planowały wydać władze miasta. To 400 tys. zł na plac zabaw dla dzieci młodszych i 530 tys. zł na plac zabaw dla dzieci starszych. 

Jeśli oferty nie zawierają błędów i dojdzie do podpisania umów z wykonawca miałby czas na ich wykonanie do 16 września  tego roku.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę