Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmiana Komendanta

Główne zdjęcie
Bogdan Rutkowski

Po 12 latach nastąpi zmiana na stanowisku Komendanta Straży Miejskiej Łomży. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił konkurs na następcę Bogdana Rutkowskiego, który formację kieruje od 2007 roku. Wymagania nie są wygórowane. Nowy Komendant Straży Miejskiej nie musi mieć nawet prawa jazdy.

Łomżyńska Straż Miejska utworzona w 1991 roku. Od początku funkcjonowania niezmiennie pozostaje w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta. Liczyła maksymalnie do 15 pracowników, przy czym prezydent Mariusz Chrzanowski kilka lat temu podjął próbę jej likwidacji, a później organiczenia liczby strażników. Dziś Straż Miejska Łomży to 9 osób w tym komendant i jego zastępca. 

Kierujący formacją od 2007 roku  Bogdan Rutkowski, to emerytowany policjant. Przez niespełna pół roku na przełomie 2004 i 2005 roku był Komendantem Miejskim Policji w Łomży. W 2007 roku wygrał konkurs na to stanowisko Komendanta Straży Miejskiej Łomży. Jego odejście  zapowiedziano na początku kwietnia. Teraz prezydent ogłosił konkurs na jego następcę. Wymagania nie są wygórowane: wykształcenie wyższe, „preferowane o kierunku lub specjalności: bezpieczeństwo publiczne, zarządzanie, administracja, prawo”, minimum 5 lat stażu pracy i m.in. dobra znajomość topografii miasta. Nowy Komendant Straży Miejskiej nie musi mieć nawet prawa jazdy. Ten wymóg znalazło się w wymaganiach dodatkowych obok m.in. „mile widzianego” ukończonego szkolenie podstawowego dla strażników miejskich/ gminnych; oraz także mile widzianego „stażu pracy w służbach mundurowych oraz posiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych”. 

Oferty od chętnych kandydatów Curriculum Vitae (CV), list motywacyjny i inne wymagane dokumenty należy dostarczyć osobiście lub listownie do kadr Urzędu Miejskiego w terminie do 12 czerwca do godz. 15:30. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę