Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Barbara Jakubowska synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydała ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które popołudniu mają nadciągnąć nad region. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 90 km/h.

Wydane o godzinie 10:26 nieostrzeżenie dotyczy zjawiska, które na terenie województwa podlaskiego może wstępować od godziny 14. do północy.  
- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h – podała synoptyk IMGW-PIB Barbara Jakubowska dodając, że miejscami możliwy jest także grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska w regionie wynosi 85%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę