Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Co musisz wiedzieć o linkach w SEO

W obecnych czasach wszystko kręci się wokół Internetu. Coraz mniej marek decyduje się na promocję w tradycyjnych mediach, a w zamian wybiera działania marketingowe w sieci. Już nie chodzi tylko o wysokie wyniki sprzedażowe, ale również dużą popularność w Internecie. Agencje SEO prześcigają się w tym, kto znajdzie lepszy sposób na efektywne i efektowne wypromowanie marki. Jednak w każdym z przypadków niezmienne pozostanie wykorzystanie różnego rodzaju linków, dzięki którym będziemy w stanie prawidłowo pozycjonować naszą witrynę.

Wyróżnia się linki zewnętrzne, najbardziej skuteczne w swoich działaniach, udostępniane są na innych stronach, dzięki czemu o naszym serwisie dowie się szersze grono odbiorców. Linkować możemy samodzielnie (co wydłuża osiągnięcie oczekiwanych rezultatów) lub z pomocą właścicieli konkretnych witryn, którzy zgodzą się na udostępnienie odnośnika. W drugiej kategorii znajdują się linki wewnętrzne, nie mają tak dużego wpływu na ranking, jak w przypadku zewnętrznych odnośników, ale są bardzo przydatne dla osób odwiedzających serwis. To również należy mieć na względzie, gdyż strona ma być tak wykonana, aby szukanie informacji nie sprawiało mu większych trudności.

Kolejnym rodzajem są linki przychodzące – udostępniane na stronach www, odsyłające do konkretnej podstrony naszej witryny oraz wychodzące – dodawane na naszą stronę, działają one na podobnej zasadzie z tym, że to my dzielimy się adresami do innych serwisów. Poza tym agencje SEO wykorzystują linki graficzne i tekstowe. Te pierwsze dotyczą zmian w tle (np. czytaj dalej, więcej, numer strony), bardziej wpływają na sam wygląd witryny, aniżeli na polepszenie pozycji w wyszukiwarce. Do linków tekstowych zalicza się podkreślone zdanie lub wyraz, mogą one zawierać opis linku, a także adres internetowy, dzięki czemu jeszcze przed kliknięciem, będziemy wiedzieć, na jaką stronę zostaniemy przekierowani.

Każdy z wymienionych typów linków pozwala na osiągnięcie lepszego miejsca w rankingu wyszukiwania. Jeśli chcesz zaistnieć to sprawdź najlepsze seo na stronie silesianseo.pl. Poza tym odnośniki ułatwiają poruszanie się po witrynie, co dla czytelnika będzie dużym plusem, ponieważ w przypadku, gdy potencjalny klient, będzie mieć problemy ze znalezieniem konkretnej informacji na stronie, prawdopodobnie zrezygnuje z jej przeglądania i poszuka lepszego wariantu wśród konkurencji.

Nie można także zapominać o robotach Google, które nie tylko mogą szybciej i dokładniej przeanalizować naszą stronę, co pomoże we właściwym indeksowaniu, co wiąże się z tym, że odpowiednio dostosowany serwis polepszy swoje notowania, a tym samym będziemy mieć większe szanse na osiągnięcie sukcesu.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę