Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Nowa Rada Nadzorcza ŁSM

Główne zdjęcie
sala obrad Walnego Zgromadzenia Członków Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Liczy 15 osób i kontroluje i nadzoruje działalność spółdzielni w szczególności pracę zarządu, który może odwoływać i powoływać. Walne Zgromadzenie Członków Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przez dwa dni wybierało Rade Nadzorcza ŁSM na kolejną trzyletnia kadencję. W głosowaniu uczestniczyło niespełna 500 osób z ponad 11 tysięcy uprawnionych. W nowej RN jest zostało 9 członków z poprzedniej, a 6 weszło do niej po raz pierwszy.

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa to pierwsza i największa spółdzielnia w mieście. W jej zasobach – 185 blokach i ok. 40 domach jednorodzinnych, mieszka około połowy mieszkańców Łomży. Zwołane na środę i czwartek w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Sadowej, Walne Zgromadzenie Członków ŁSM, podejmowało uchwały m.in. w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności spółdzielni w 2018r., czy przyjęcia kierunków działalności na lata 2019/2020. Najwięcej emocji i „zaangażowania” budził wybór członków Rady Nadzorczej. Wskazywał na to choćby fakt, że gdy debatowano nad sprawozdaniem na sali obrad było około stu osób, a znacznie więcej oczekiwało w holu i przed budynkiem na możliwość oddania głosu w wyborach na „swojego” kandydata do RN. W środę głosowali członkowie spółdzielni z osiedli: „Centrum” i „Jantar”, a w czwartek z „Górka Zawadzka” i „Konstytucji”.
- Pierwszego dnia wydano 226 kat, a drugiego 261 – mówi Wojciech Michalak, prezes ŁSM wskazując, że uprawnionych do udziału w głosowaniu było 11 tysięcy 200 członków. - Stosunkowo niewielki udział można tłumaczyć i ta, że jest dobrze i że mieszkańcy spółdzielni nie widzą potrzeby, aby dokonywać większych zmian. Podczas dyskusji także takich głosów o potrzebie radykalnej zmiany nie było – dodaje. 
Oficjalnie skład nowej Rady Nadzorczej ŁSM będzie ogłoszony 31 maja, ale wyniki głosowania były podawane na bieżąco dlatego wiadomo, kto do Rady został wybrany. Wśród nich jest 9 osób, które zasiadały w Radzie Nadzorczej kadencji 2016-2019, a 6 to osoby nowe. 

Z osiedla Centrum wybrani zostali: Marcin Antoniak, Elżbieta Sabina Bączek (była w RN), Krystyna Zapert (była w RN)
Z osiedla Jantar: Emilia Konopka, Edyta Dorota Kuligowska (była w RN), Teresa Marchwicka (była w RN), Bartosz Trojanowski
Z osiedla Górka Zawadzka: Katarzyna Malinowska (była w RN),  Małgorzata Pietruszewska (była w RN), Barbara Cecylia Żelazna (była w RN)
Z osiedla Konstytucji: Jan Chmielewski,  Mariusz Gulanowski (był w RN), Witold Gronostajski, Mariusz Mertens (był w RN), Maksymilian Tymiński. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę