Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Była sucha wiosna, a zrobił się mokry maj

Główne zdjęcie
20.05.2019 Chmura w okolicach wsi Stryjaki

Wczoraj w okolicach Łomży spadło 27,4 mm deszczu, czyli ponad 27 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni ziemi. Od 11 maja, gdy po raz pierwszy od wielu tygodni pokropił deszcz, suma opadów zanotowanych przez urządzenia stacji meteorologicznej IMGW-PIB w Marianowie koło Piątnicy wynosi już niemal 100 mm. To znacznie więcej niż wynosi majowa norma (64 mm), a synoptycy na dzisiejsze popołudnie zapowiadają koleje opady i ostrzegają przed burzami z gradem.

Dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB Tomasz Siemieniuk wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem, które od godz. 11:00 do godz. 23:00 będą przechodziły nad regionem. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad – napisał synoptyk nadając zjawisku pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. 

Prawdopodobieństwowystapienia zjawiska synoptyk okreslił na 80%.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę