Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Big Cyc zagra na Starym Rynku

Big Cyc to jeden z najważniejszych rockowych zespołów Polski przełomu XX i XXI wieku. W tekstach piosenek, często „w poetyce zgrywy i parodii”, komentował i nadal komentuje bieżącą sytuację społeczno-polityczną kraju, przez co wielu te ich utwory odbiera jako manifestacje. Big Cyc w sobotę zagra na Starym Rynku w Łomży. Koncert odbędzie się w ramach akcji Motoserce. Prezydent Łomży przeznaczył na jego organizację kilkadziesiąt tysięcy złotych, a sponsorami są także miejskie spółki MPEC i MPWiK, ale obie póki co nie przyznały się ile wydały.

Motoserce to akcja podczas której prowadzona jest ogólnopolska zbiórki krwi oraz promowane jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W Łomży organizuje jej Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich „Wild Dogs”. Podczas ubiegłorocznej akcji krew oddało 149 osób, a w tym roku zbiórka krwi potrwa od godz. 12:00 do godz. 18:00. 

Motosercu towarzyszy m.in. parada motocykli ulicami miasta (wyruszy o godz. 15.) oraz koncerty.  Na Starym Rynku wystąpią łomżyńskie grupy The Brzuch Brother i The BL Blues Band, a gwiazdą wieczoru - około godz. 20:00 będzie Big Cyc. Zespół takich przebojów jak „Berlin Zachodni”, „Ballada o smutnym skinie”,  „Rudy się żeni”„Makumba”, „Jak słodko zostać świrem”, „Moherowe berety”,, czy „Moherowe berety” i „Viva! San Escobar”. Najnowszym promowanym utworem zespołu jest piosenka "Będzie dym".

Łukasz Czech z ratusza potwierdza, że na pokrycie kosztów nagłośnienia, oświetlenia, wynajęcia sceny oraz honorarium zespołu muzycznego Miasto przeznaczyło 35 tys. zł brutto. Sponsorami wydarzenia są także miejskie spółki: ciepłownicza MPEC i wodociągowo-kanalizacyjna MPWiK, ale ich prezesi do dziś nie odpowiedzieli na wysłane w poniedziałek pytania jakimi kwotami wsparli tegoroczne Motoserce.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę