Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

9 tysięcy rolników nie złożyło wniosków

Do Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży do wczorajszego popołudnia wpłynęło niespełna 71 tysięcy wniosków pod rolników o dopłaty bezpośrednie za rok 2019. To około 87% tych, które powinny wpłynąć. Kilka dni temu informowaliśmy, że minister rolnictwa wydłużył do końca miesiąca termin składania wniosków, ale ARiMR apeluje by ze składaniem wniosków nie czekać do ostatniej chwili.

Nabór wniosków powinein zakoncztyć W tym roku po raz drugi ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Dotyczy to wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności obszarowych z PROW 2014-2020 oraz płatności obszarowych (zalesieniowych) z PROW 2007-2013 za rok 2019. Teoretycznie nabór powinien zakończyć się dwa dni temu - 15 maja, ale po decyzji ministra rolnictwa termin ten został przedłużony do 31 maja br. Z danych przekazanych przez ARiMR w Łomży wynika, że wniosków nie złożyło jeszcze około 9 tysięcy uprawnionych do tego rolników z województwa podlaskiego. ARiMR apeluje, by ze składaniem wniosków za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus nie czekać do ostatniej chwili. Tylko rolnicy, którzy złożą dokumenty w terminie otrzymają dopłaty w pełnej wysokości. Po upływie podstawowego terminu składania wniosków rolnicy będą mogli składać je jeszcze przez 25 dni kalendarzowych, a więc do 25 czerwca. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia należne kwoty płatności zostaną pomniejszone o 1 proc.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę