Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Święto lekarzy weterynarii

Gdy nasz ukochany piesek albo kotek zachoruje, wtedy ich pomoc jest nieoceniona. Ale dr Emilian Kudyba podkreśla, że lekarze weterynarii dbają nie tylko o zdrowie zwierząt, ale również o zdrowie ludzi. - Ten drugi cel osiągają poprzez sprawowanie nadzoru nad produkcją środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego – mówi Kudyba, najbardziej znany i rozpoznawany z łomżyńskich weterynarzy przypominając, że kilka dni temu na całym świecie po raz 19 obchodzono „Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii”.

Zawód lekarza weterynarii posiada niezwykle długą tradycję, która sięga trzech tysięcy lat. „Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii” narodził dopiero w XXI wieku. W 2001 r. - Światowe Stowarzyszenie Weterynaryjne (World Veterinary Association) po raz pierwszy ustanowiło to święto obchodzone co roku w ostatnią sobotę kwietnia – przypomina dr Emilian Kudyba, który od  ponad 40 lat związany jest z tym zawodem, a ostatnie lata już jako emeryt i społecznik działa na rzecz promocji zawodu lekarza weterynarii i troski o jego dobry wizerunek. Dwa lata temu dr Emilian Kudyba została odznaczony przez prezydent RP Andrzej Duda  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi na rzecz rozwoju międzynarodowej współpracy w dziedzinie weterynarii” i „za działalność społeczną” . 
Obchodzony w tym roku po raz 19. „Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii” dr Kudyba promował w kraju i poza granicami Polski. W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży uczestniczył w specjalnym apelu z tej okazji. Świętowano także w Lecznicy dla Zwierząt „Oaza”.  Z tym samym banerem dr Kudyba był także, a nabywającym się w Tunezji  Międzynarodowym Forum Weterynaryjnym w Hammamet.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę