Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Majowe zmiany w WORD

Główne zdjęcie
Bogusław Bazydło

Bogusław Bazydło ma zostać nowym zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Wniosek o „uzgodnienie” jego zatrudnienia na stanowisku zastępcy dyrektora WORD Łomża został wysłany do zarządu województwa podlaskiego, pod który formalnie podlega Ośrodek. To nie jedyna zmiana personalna jaka w maju ma nastąpić w WORD Łomża.

W ubiegłym tygodniu Sejmik województwa, na wniosek zarządu województwa podjął uchwałę wprowadzająca nowe statuty Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Łomży i Suwałkach. Został tam wprowadzony zapis iż „dyrektor kieruje Ośrodkiem przy pomocy zastępcy”, oraz powołana nowa komórka organizacyjna „promocji i bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Zgodnie ze statutem na czele komórek organizacyjnych stoją ich kierownicy. To oznacza prawną „potrzebę” zatrudnienia zastępcy dyrektora i kierownika. Tajemnicą poliszynela jest kto nimi będzie. 
Zastępcą dyrektora ma zostać Bogusław Bazydło. Z wykształcenia jest specjalistą ochrony środowiska i niedawno jeszcze pracował jako kierownik w MPGKiM Łomża. Bazydło znany był przede wszystkim z wcześniejszej działalności dziennikarskiej, pracował m.in. dla białostockiego oddziały TVP. Ostatnio pracował w biurze reklamy TVP w Warszawie. 

Nowym kierownikiem WORD ds. promocji i bezpieczeństwa ruchu drogowego ma zostać Karol Cuch. Znany jest przede wszystkim z tego, że w pierwszych latach urzędowania w ratuszu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, należał do jego najbliższych współpracowników, ale w połowie kadencji został odsunięty. On w Ośrodku pojawi się najwcześniej w połowie miesiąca, bo wówczas formalnie wejdzie w życie nowy statu z nową komórką organizacyjną. 

Trzeba dodać, że WORD Łomża od lat jest ośrodkiem w którym „uosabia” się polityka. Poprzednim dyrektorem placówki był szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej Cezary Kisiel, a jego zastępcą szef lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego Tomasz Chojnowski. Obaj stracili pracę w konsekwencji przegrania przez koalicję PO-PSL wyborów do Sejmiku i przejęciu władzy w województwie przez PiS. Bazydło i Cuch są powiązani z tą partią.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę