Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolejni pijani kierowcy... kary się nie boją

Kolejnych dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci. Wieczorem w Starej Łomży wpadł 42-latek, który jechał oplem mając w sobie prawie 2 promile alkoholu, a w „papierach” wydany już wcześniej przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Około 2.30 w nocy w Starych Kupiskach w ręce policjantów wpadł 26-latek, który jechał audi A6 mając 0,7 promila alkoholu.

Obu pijanym kierowcom grożą surowe kary. Zgodnie z prawem jeśli kierowca ma więcej niż 0,5 promila alkoholu w organizmie popełnia przestępstwo. Sąd może wymierzyć za to grzywnę od 5 tys. do nawet 60 tys. zł, karę ograniczenia lub pozbawienia wolności od miesiąca do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat. Natomiast jeśli kierowca po raz drugi zostanie złapany na jeździe pod wpływem alkoholu może trafić do więzienia nawet na 12 lat i dożywotnio traci uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę