Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Główne zdjęcie
Delegacja starostwa powiatowego

Dwa sztandary, kilka delegacji, w sumie około 50 osób, w środowy poranek w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży składając kwiaty i zapalając znicze uczciło pamięć 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Samolot wiozący polską delegację, z Prezydent RP Lech Kaczyński na czele, na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiego rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

Do katastrofy doszło o godzinie 8.41. Zginęli wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Dziś w Łomży o godzinie 8.41 zawyły syreny alarmowe. Chwilę później Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego odczytał nazwiska wszystkich ofiar katastrofy, a przed obeliskiem ofiary katastrofy smoleńskiej - kamieniem z wbitym, rozerwanym fragmentem skrzydła samolotu z polską szachownicą stojącym sąsiedztwie pomnika Sybiraków w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

W katastrofie smoleńskiej zginęli m.in.: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta. Zginęło także 10 duchownych różnych wyznań, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, Federacji Rodzin Katyńskich, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące.


Foto: Delegacja starostwa powiatowego
Foto: Poczet sztandarowy
Foto: Uroczystości pod pomnikiem
Foto: Uroczystości pod pomnikiem
Foto: Uroczystości pod pomnikiem
Foto: Uroczystości pod pomnikiem
Foto: Uroczystości pod pomnikiem
Foto: Delegacja urzędu miejskiego
Foto: Delegacja TPZŁ
Foto: Zygmunt Zdanowicz
Foto: Delegacja sybiraków
Foto:
Foto: Delegacja Gminy Piątnica
Foto: Wójt Gminy Wizna
Foto: Delegacja wojska
Foto: Delegacja
Foto: Delegacja terytorialsów
Foto: Delegacja harcerzy
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę