Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Śmieci w Miastkowie droższe

Z 11 złotych na 15 złotych miesięcznie od osoby idą w górę opłaty za odbiór śmieci segregowanych w gminie Miastkowo. Radni gminy na ostatniej sesji przyjęli uchwałę zatwierdzającą podwyżki. Powodem był wzrost opłaty za przyjęcie śmieci przez wysypisko śmieci w Czartorii, którym zarządza łomżyńska miejska spółka śmieciowa ZGO. Od 1 marca, zgodnie z decyzją prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, opłaty „na bramie” zakładu za najpopularniejsze komunalne śmieci zmieszane wzrosły o 40%. - Jeśli ktoś ma dar przekonania, potrafi wpłynąć na prezydenta, to ja bym był zadowolony, żeby to uczynił – mówił wójt Kazimierz Górski.

W gminie Miastkowo, podobnie jak w innych okalających Łomżę gminach, cena za śmieci płacona jest od głowy mieszkańca. Gmina miała zawartą umowę z firmą, która na jej zlecenia zbierała śmieci od mieszkańców, ale w związku z wprowadzaną podwyżką opłat przez miejską spółkę administrującą wysypiskiem w Czartorii, zażądała od gminy większych opłat, a ostatecznie wypowiedziała umowę. Władze Gminy Miastkowo ogłosiły nowy przetarg, ale wpłynęła tylko jedna oferta od tej samej firmy, przy czym na wyższą cenę. 
- Gmina nie może dołożyć z własnych środków, a więc należy podnieść opłaty dla mieszkańców – tłumaczył podczas sesji radnym wójt Kazimierz Górski. 
Zaproponował, aby opłata za śmieci posortowane wzrosła z 11 zł na 15 zł, a za niesortowane z 25 zł na 30 zł miesięcznie od mieszkańca. 
- My jesteśmy ostatnią gminą, która te stawki ustala – bronił się przed zarzutami, że ceny są zbyt wysokie dla mieszkańców. Podkreślał, że władze gminy nie mają wpływu na ceny na bramie zlokalizowanego na terenie gminy zakładu przetwarzania odpadów komunalnych w Czartorii, który jest własnością miasta Łomża. 
- Nie mamy wpływu na ustalenie cen na bramie przez prezydenta Łomży. Jako wójtowie domagamy, się żeby cena była niższa, ale prezydent decyduje – mówił wójt Kazimierz Górski. 
Przed uchwaleniem nowego, wyższego cennika wójt zapewniał radnych, że przez najbliższe 9 miesięcy „będziemy robić wszystko, aby robić to taniej”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę