Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Groźne pożary w lasach

Pięć zastępów straży pożarnej - zawodowej i ochotniczej – walczy z pożarem nieużytków porośniętych młodym lasem w okolicach wsi Kałęczyn na terenie gminy Piątnica. Dwie godziny wcześniej paliła się ściółka w lesie liściastym w obrębie wsi Truszki koło Śniadowa. Strażacy apelują o rozwagę i nie podpalanie suchych traw. W lasach w regionie jest bardzo duże zagrożenie pożarowe.

Wypalanie traw jest prawnie zabronione, a sporawy grożą surowe konsekwencje - grzywna w wysokości 5 tys. zł, a w skrajnych przypadkach nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Niestety wiosenne wypalanie traw to w Polsce niemalże tradycja. Łomżyńscy strażacy w ostatnim czasie codziennie wyjeżdżają do kilku tego typu zdarzeń. Szczególnie niebezpieczne są pożary traw w rejonie lasów. Ze względu na suchą wiosnę wilgotność ściółki w lasach w regionie jest bardzo niska. W środowe południe wynosiła ona 10% w Dębnikach na terenie Nadleśnictwa Nowogród i 10,9% w Czerwonym Borze na ternie Nadleśnictwa Łomża. To oznacza, że w lasach wysteruje najwyższe zagrożenie pożarowe i każda zapałka, czy wyrzucony przez okno przejeżdżającego samochodu niedopałek papierosa może spowodować groźny pożar.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę