Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Śmieci Łomży

Stare, porozrywane kanapy, stosy butelek, puszek, kartonów walają się wśród chaszczy w rejonie przy bloku nr 3 przy ul. Księżnej Anny oraz na terenie w głębi pomiędzy Szosą Zambrowską, a Zawadzką, w niedalekiej odległości od powstającego nowego obiektu handlowego. Czytelnik alarmuje, że śmieci wskazywał na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale pomimo policyjnego potwierdzenia stanu rzeczy, brak jest jakiejkolwiek reakcji świadczącej o wyeliminowaniu zagrożenia. Czyli śmieci jak leżały, tak leżą, tylko jest ich teraz trochę więcej...

Aspirant Ewelina Szlesińska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Łomży potwierdza, że na wskazanym terenie należącym do prywatnych właścicieli,  w dwóch skrajnych miejscach dzielnicowy potwierdził występowanie wskazanego przez mieszkańców zagrożenia.  
Dodatkowo, na tym terenie potwierdzone zostało również spożywanie alkoholu i gromadzenie się osób małoletnich zagrożonych demoralizacją.
Jesienią dzielnicowy uzyskał deklarację jednego z właścicieli gruntu, że spróbuje się on  porozumieć z innymi właścicielami działek i wyciąć krzewy - co zniechęci do spożywania alkoholu w tym miejscu. Policjanci skierowali wtedy również pismo do Urzędu Miasta z prośbą o podjęcie, zgodnie z kompetencją, stosownych działań w związku z potrzebą wyeliminowania występujących tam zagrożeń. Powiadomiona została Straż Miejska.

KMZB działa?
Według policjantów Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa dobrze, to znaczy przynosi korzyści przede wszystkim społeczeństwu. Szlesińska podaje, że tylko na trenie Łomży i Powiatu Łomżyńskiego naniesiono na nią ponad 7900 zagrożeń. - Ponad 74% z nich zostało potwierdzonych w wyniku przeprowadzonej przez policjantów weryfikacji.  3150 wskazanych zagrożeń – po podjęciu działań – zostało wyeliminowanych – twierdzi policjantka. W celu eliminacji zagrożeń np. związanych z dzikimi wysypiskami śmieci dzielnicowi współpracują m.in. z samorządami, zarządcami i właścicielami terenów. - Do tej pory status „potwierdzone – wyeliminowane” uzyskało 45 miejsc oznaczonych ikoną „dzikie wysypiska śmieci” - podkreśla asp. Szlesińska wskazując, że takich  miejsc „potwierdzonych” na KMPZ było 101. 
Każdy mieszkaniec może poprzez aplikację obserwować status zgłoszonego zagrożenia. Policjanci zachęcają mieszkańców do wspólnego dbania o bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania, a zgłoszenia na KMZB są potwierdzeniem angażowania się  w takie działania.

fot. Czytelnik
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę