Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Płoną trawy, a mogą spalić się i lasy

Coraz więcej pracy z płonącymi trawami mają strażacy. Płomienie ognia obejmują przede wszystkim nieużytki, ale wczoraj paliło się także w Lesie Jednaczewskim. Strażacy nie mają wątpliwości, że za powstawanie takich pożarów odpowiadają ludzie, a leśnicy apelują o ostrożność podkreślając, że teraz w lasach regionu jest bardzo duże zagrożenie pożarowe.

Pożary traw wczesną wiosną to istna plaga. Nie pomagają prośby, ostrzeżenia i groźby – za tego typu podpalenia grozi kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Suche trawy wypalane są na miedzach, łąkach czy nieużytkach. Strażacy przypominają, że pożary traw są także niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Przy podmuchach wiatru ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia i często wymyka się spod kontroli. Wówczas pożary zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym.

Strażacy przede wszystkim podkreślają jednak, że pożary te angażują wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu. Wczoraj, gdy strażacy walczyli z pożarem dużego garażu w Grzymałach Szczepankowskich, dostali zgłoszenie o pożarze w Lesie Jednaczewskim.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę