Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Do 10 lat więzienia grozi byłej księgowej

Ponad milion złotych miała przywłaszczyć była główna księgowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Ciechanowcu. Prokuratura Okręgowa w Łomży zakończyła śledztwo i wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Grażynie K. Zarzuca jej wyrządzenie szkody wielkich rozmiarów, przywłaszczenie i oszustwa zarzuca. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia. Z ustaleń śledczych wynika, że spółdzielcze pieniądze miała przelewać sobie przez niemal 10 lat.

Jak informuje prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko Grażynie K. skierowano do Sądu Okręgowego w Łomży. Kobiecie zarzucono, że w okresie od 3 lipca 2008 roku do 9 listopada 2017 roku w Ciechanowcu, pełniąc funkcję członka zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Ciechanowcu oraz świadcząc pracę na stanowisku głównej księgowej, po uprzednim wprowadzeniu w system informatyczny dyspozycji wypłat dokonała przelania i przywłaszczyła łącznie kwoty 1 miliona 13 tysięcy 637 zł.

Kobiecie zarzucono także popełnienie innych, „drobniejszych”, przestępstw. Poza ty, prokurator Kaczyński podaje, że kontynuowane jest postępowanie w zakresie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej poprzez niedopełnienie obowiązków przez osoby sprawujące nadzór nad majątkiem Spółdzielni Mieszkaniowej w Ciechanowcu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę