Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Złodziej z Litwy

Mężczyznę podejrzanego o szereg włamań do domów na terenie województwa podlaskiego zatrzymali policjanci na terenie powiatu grajewskiego. Złodziejem okazał się 23-letni Litwin. Usłyszał już 12 zarzutów, a policjanci nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Suma już oszacowanych strat wynosi blisko 100 tysięcy złotych.

Do serii włamań do domów doszło na przełomie lutego i marca 2019 roku. Nad sprawą pracowali policjanci z kilku jednostek Policji. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że przestępca nie oszczędzał też mieszkańców z województwa warmińsko- mazurskiego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że podejrzany, pokonując zabezpieczenia, dostawał się do wnętrza pomieszczeń skąd kradł cenne przedmioty. Jego łupem padł głównie sprzęt elektroniczny, biżuteria i elektronarzędzia. Ogólna wartość strat jaką ponieśli pokrzywdzeni wynosi blisko 100 tysięcy złotych.

Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować podejrzanego. Okazał się nim 23-letni obywatel Litwy bez stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski. Policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu grajewskiego, gdzie między innymi uprawiał swój przestępczy proceder. Obywatel Litwy nie zamierzał dobrowolnie poddać się i użył gazu wobec interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Nie przeszkodziło to jednak mundurowym w ich czynnościach i 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już 12 zarzutów, ale śledczy nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę