Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

To są nasi miszcze

Wzorem lat poprzednich, Międzyredakcyjny Komitet Dziennikarski postanowił przyznać Nagrody PROPUBLIKABENY już po raz siódmy. Przypomnieć wypada, że wszystkie są równorzędne, a przyznane zostały tym, którzy kryjąc się za hasłem „pro publico bono”, czyli „dla dobra ogólnego”, czynili wręcz przeciwnie, dostarczając tym samym ciekawych tematów do dziennikarskiej pracy w roku ubiegłym.

I tak nagrody za A.D. 2018 postanowiono przyznać:

1. Prezydenckiej parze poprzedniej kadencji – za przez lata demonstrowaną przyjaźń gwałtownie zakończoną serią energicznych i zaskakujących, ale spektakularnych wykopów: w jednym przypadku ze stanowiska, w drugim z ugrupowania partyjnego.

2. Lokalnemu parlamentarzyście „w stanie wyższej konieczności”, za zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez pozbycie się uprawnień do samodzielnego kierowania pojazdami mechanicznymi. 

3. Twórcy okresowego kąpieliska miejskiego nad Narwią za odkrycie, że woda w rzece płynie, a tym samym stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. W ogóle to wakacje nad wodą były zdecydowanie za długie.

4. Pomysłodawcy kampanii wyborczej „Muzyka Łomży” za udowodnienie w praktyce, że innowacyjnymi pomysłami można efektownie, a co ważniejsze - efektywnie pognębić zleceniodawcę.

5. Ministru od dróg, za specjalne potraktowanie prezydenta Łomży podczas podpisywania umowy na obwodnicę miasta. Udzielano głosu kolejno wszystkim z okolicy, a jemu nie.

6. Pomysłodawcom świętowania jubileuszu 600-lecia miejskości Łomży w stylu wiejskim (m.in. przez dobór muzyki i raut dla zaproszonych gości w podłomżyńskiej wsi). Także za zmarnowanie stuletniej szansy na szerszą promocję miasta w kraju.

Nagrodzonym przysługuje prawo do posługiwania się tytułem „laureat PROPUBLIKABENY 2018”, jednak nagrody są absolutnie (nie)honorowe i nie wiążą się z żadnym innym poza publikacją materialnym dowodem ich otrzymania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę