Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Czach już jest i czeka na Raczkę

Główne zdjęcie
Bocian Czach czeka na partnerkę w gnieździe nad Narwią w Rakowie Czachach

27 marca 2019 roku wrócił do gniazda w Rakowie Czachach bocian zwany Czachem. To samiec, który wraz z samicą Raczką od kilku lat są bohaterami bocianiej telewizji z doliny Narwi. Od dwóch lat obraz z ich gniazda transmitowany jest via Internet na cały świat.

Czach jest jednym z pierwszych bocianów, które wróciły z ciepłych krajów. Co ciekawe w tym roku wrócił tego samego dnia co rok wcześniej. To, że jest sam nie jest zaskakujące. Samiec zwykle pierwszy pojawia się w gnieździe i „porządkuje” je, a dopiero kilka dni później dolatuje do niego samica.

Para z Rakowa Czachy, która gniazdo ma tuż nad brzegiem Narwi nie jest zwykłą bocianią rodziną. Z obserwacji przyrodników z Łomżyńskiego parku Krajobrazowego Doliny Narwi wynika, że jest wyjątkowo płodna. W 2017 roku para wyprowadziła z tego gniazda 4 młode, a w ubiegłym roku aż 5. To była jedyna bociana para w całym Parku, która wykarmiła aż tyle potomstwa. 

Z danych ŁPKDN wynika, że w ubiegłym roku młode bociany wyprowadzono z 67 gniazdach w regionie. Najczęściej bociany wychowywały po dwoje lub troje młodych.

Oczekującego na Raczkę Czacha na żywo można podglądać za pośrednictwem strony internetowej: www.ptop.org.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę