Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Trzecia „szprycha” przez Łomżę

Główne zdjęcie
10 szprych do lotniska - mapa opublikowana przez CPK

Około 1,6 tys. km nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mają one stworzyć pajęczynę nowych linii prowadzących z dziesięciu kierunków do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Warszawy. Jedna z tzw. szprych wyrysowana jest przez Łomżę wynika z map opublikowanych wraz z dzisiejszym komunikatem spółki CPK.

mapa opublikowana przez CPK
mapa opublikowana przez CPK

Centralny Port Komunikacyjny - według rządu - ma być najważniejszą polską inwestycją infrastrukturalną. Port ma być węzłem przesiadkowym zlokalizowanym między Warszawą i Łodzią; ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy.
- Jak wynika z uzgodnień spółki CPK z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi i Ministerstwem Infrastruktury, w ramach Programu CPK zostanie wybudowanych około 1,6 tys. km nowych linii - poinformowano w komunikacie.

W maju ma być gotowy Program Wieloletni Centralny Port Komunikacyjny. Dokument będzie zawierał między innymi szczegóły inwestycji kolejowych w ramach Programu CPK. Linie mają budować i modernizować dwie spółki: nowa powołana przez CPK i stara kolejowa PKP PLK. 

Z prezentowanych przy komunikacie map wynika, że linia kolejowa z Warszawy przez Ostrołękę,  Łomżę, Pisz o Giżycko ma nr 3, taki sam jak Rail Baltica od Warszawy przez Białystok, Ełk do Suwałk. Odcinek Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko miałby być budowany przez nową spółkę  powołaną przez CPK.

zobacz: Kolejowe przyciąganie Łomży?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę