Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pieniądze z pierwszych e-PIT-ów na kontach mieszkańców

Główne zdjęcie
https://www.podatki.gov.pl/

Ponad 102 miliony złotych wypłacił już fiskus na konta mieszkańców województwa podlaskiego, którzy w złożonych zeznaniach podatkowych za 2018 roku wykazali nadpłatę podatku. Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku podkreśla, że 80% złożonych PiTów trafia do skarbówki w formie elektronicznej. - Podatnicy, którzy w zeznaniu rocznym wykażą nadpłatę oraz złożą swoje zeznanie w formie elektronicznej mogą liczyć na szybszy zwrot swoich pieniędzy. Urząd ma na to 45 dni, a dotychczasowy trzymiesięczny termin na dokonanie zwrotu, nadal obowiązuje w stosunku do zeznań składanych w formie papierowej – podaje Hancewicz.

W województwie podlaskim co trzecie złożone w tym roku zeznanie podatkowe trafia do fiskusa za pomocą usługi Twój e-PIT. To zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które przygotował Urząd Skarbowy, które każdy podatniki może przez internet zweryfikować i zaakceptować bez zmian, albo poprawić (np. zmienić organizację pożytku publicznego, której chce przekazać 1% podatku) i – jeśli jest taka potrzeba - uzupełnić o dane, których nie posiada urząd skarbowy (np. ulgi i odliczenia). Usługę uruchomiono 15 lutego i jak podaje rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku w pierwszym miesiącu działania usługi w województwie podlaskim złożono przy jej wykorzystaniu 56.911 zeznań PIT-37 i PIT-38. 
- Porównując to z innymi formami składania tych zeznań, z usługi Twój e-PIT skorzystał co trzeci rozliczający się w tym czasie podatnik z naszego województwa – mówi Radosław Hancewicz. 

Fiskus zwraca pieniądze
W 80 proc. złożonych dotychczas deklaracji podatnicy wykazali nadpłatę podatku. Urzędy skarbowe systematycznie przelewają zwroty na konta podatników, którzy się już rozliczyli. Do tej pory kwota dokonanych zwrotów to ponad 102 mln zł. 
Dopłacić fiskusowi musi co piąty podatnik, który do tej pory złożył swoje zeznanie. Kwota „do zapłaty” wykazana w złożonych do tej pory zeznaniach to ponad 33 mln zł. Na wpłatę tych pieniędzy mieszkańcy mają czas do końca kwietnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę