Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pijany policjant za kółkiem

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. W poniedziałek w nocy jechał drogą Wysokie Mazowieckie - Szepietowo mając w sobie około 1,3 promila alkoholu. Prokurator już zawiesił go czynnościach służbowych.

Na razie nie są znane szczegóły zdarzenia. Policja odsyła w tej sprawie do prowadzącej śledztwo prokuratury. Zarzuty policjantowi przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem, ale chce się ona wyłączyć z dalszego prowadzenia śledztwa w związku z bliską współpraca z tutejszą Komendą Policji. 
Prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży podaje, że Danielowi W.,funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, przedstawiono zarzut prowadzenia w dniu 11 marca 2019 roku na drodze relacji Wysokie Mazowieckie - Szepietowo pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (0,62 mg/1) tj. przestępstwa z art. 178a§ 1 kk. 
Prokurat Kaczyński nie podaje szczegółów zdarzenia, w którym zatrzymano prowadzącego auto pijanego policjanta. Mówi jedynie, że w toku śledztwa będzie rozpatrywana nie tylko kwestia jazdy w stanie nietrzeźwości. Zastrzega, że w zdarzeniu nie brały udziału inne pojazdy. Prokurator Kaczyński podkreśla, że mężczyzna w tym czasie nie pełnił obowiązków służbowych. Dodaje także, że wobec Daniela W. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych funkcjonariusza policji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę